eReport.sk
Vpravo bytový dom na Podjavorinskej ulici na košickom sídlisku Luník IX, ktorý zasiahol požiar.
Vpravo bytový dom ktorý zasiahol požiar. Foto: tasr

Viacerí obyvatelia Luníka IX prišli o svoje bývanie: Ponúkli im priestory miestneho úradu

KOŠICE – Do bytov, ktoré priamo nezasiahol sobotňajší nočný požiar v bytovom dome na sídlisku Luník IX v Košiciach, sa popoludní ich obyvatelia mohli vrátiť. Neobývané zatiaľ ostávajú poškodené byty na najvyššom poschodí, ktoré spolu so strechou požiar priamo zasiahol. Potvrdil to starosta mestskej časti Marcel Šaňa.

V bytoch na najvyššom poschodí bývalo odhadom 40 až 50 ľudí.  „Ponúkli sme im ubytovanie v priestoroch miestneho úradu,“ uviedol Šaňa s tým, že ľudia si však našli ubytovanie u príbuzných.

Mimoriadny stav naďalej trvá

Stav strechy na bytovom dome obhliadol cez deň statik, v pondelok (11. 10.) má poskytnúť dokumentáciu. Starosta zatiaľ nevedel odhadnúť výšku škôd a potrebný rozsah opravy, posúdiť to má odborná firma. Mimoriadny stav, ktorý v mestskej časti vyhlásili, naďalej trvá.

Požiar zasiahol osem bytov

Požiar vznikol po polnoci v jednom z bytov na štvrtom nadzemnom podlaží, pravdepodobne od horiacej sviečky a šíril sa na poschodí ďalej. Podľa hasičov požiar zasiahol osem bytov a podkrovie so strechou. Zasahovalo 21 hasičov s 11 vozidlami, likvidáciu požiaru ukončili  o 6.14 h. O dve hodiny neskôr mali hasiči k miestu opäť výjazd na žiadosť policajtov, ktorí pozorovali dym vychádzajúci spod strechy.

obyvatelia stihli včas vybehnúť von

„O 8.08 bolo opäť nahlásené zadymenie podkrovnej časti. Tam výjazdovali tri kusy techniky, hasiči museli tú konštrukciu rozobrať, prejsť to termokamerou, zistiť skryté ohniská a uhasiť to,“ uviedol operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Košiciach.

K zraneniam pri požiari nedošlo, obyvatelia stihli včas vybehnúť von. Nočná evakuácia sa týkala celého bytového domu aj susednej bytovky, do tej sa mohli obyvatelia už po uhasení požiaru vrátiť. Provizórne ubytovanie zriadili v priestoroch miestneho úradu, tí, ktorí ho využili, išli ráno k príbuzným.

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Viacerí obyvatelia Luníka IX prišli o svoje bývanie: Ponúkli im priestory miestneho úradu

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport