eReport.sk
zdroj foto: FB

Viaceré osobnosti vyzývajú politických lídrov: Takéto konanie je veľmi nebezpečné

Viaceré osobnosti a aktivisti vyzývajú politických lídrov, aby sa jasne dištancovali od násilia a podobnej formy vedenia predvolebnej kampane, a vyslali podobné signály svojim straníckym kolegom i podporovateľom. Pod výzvu Verejnosť proti násiliu 2023 sa podpísali viaceré osobnosti z občianskych združení a organizácií.

,,Šírenie do očí bijúcej nenávisti, cielené provokácie, násilné rušenie volebných mítingov iných strán spojené s fyzickými útokmi, vulgarizmy, kopance či úder do tváre sú za hranicou toho, čo je vo volebnej kampani v civilizovanej a slušnej spoločnosti akceptovateľné. Takéto konanie je veľmi nebezpečné. Prispieva k ďalšiemu rozoštvávaniu spoločnosti, ktorá je už aj tak výrazne polarizovaná,“ uviedli signatári.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Hrozia kontroly a následne uzatvorenie hraníc?
  2. Ivan Gašparovič

Pre nespokojných voličov

Obávajú sa, že signály o akceptovaní fyzickej konfrontácie počas kampane môžu pôsobiť ako rozbuška pre nespokojných voličov. Poukázali na nárast počtu incidentov v prebiehajúcej kampani, pri ktorých došlo k fyzickým stretom medzi politikmi navzájom či ich priaznivcami. Kritizujú, že miesto dištancovania sa od podobného konania ho niektorí dokonca schvaľujú.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Viaceré osobnosti vyzývajú politických lídrov: Takéto konanie je veľmi nebezpečné

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php