eReport.sk
Matovič, Remišová a Heger, foto:tasr

VIDEO Dorčák pre eReport: Toto je 51 káuz Matoviča, Hegera a Remišovej! Nesmieme na ne zabudnúť

Kandidát opozičnej strany Hlas-SD Martin Dorčák prišiel do štúdia eReportu predstaviť 51 najväčších káuz vlád Igora Matoviča (OĽANO) a Eduarda Hegera (Demokrati). Príkladov korupcie, rodinkárstva, či klientelizmu, nájdeme v slovenskej politike počas posledných takmer štyroch rokov neúrekom.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Prezidentka hovorí že najväčšiu zodpovednosť má víťaz volieb
  2. Neexistuje beznádejná krajina

Dorčák ich zhrnul vo svojej najnovšej elektronickej publikácii na stránke www.51kauz.sk. Nájdeme tu napríklad kauzu vyplácania odmien advokátovi Miškovičovi viacerými ministerstvami a úradmi naraz, zjavné korupčné počíňanie ministrov Jána Budaja a Samuela Vlčana, či kauzy exministerky Veroniky Remišovej, ktorá mala v prospech oligarchov pochybiť napríklad pri sťahovaní Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie do novej budovy. Spoločnosti bude známy aj nákup luxusného a drahého nábytku do Remišovej kancelárie.

Overené informácie

Dorčák sa stal ihneď po uverejnení káuz terčom obvinení. A to úplne klasických. Tvrdenia pravicových a liberálnych strán sú vraj faktami, zatiaľ čo tvrdenia ich politických súperov sú vraj dezinformácie a hoaxy. Občan, ktorý v tomto volebnom období sledoval politiku však vie, že niektoré kauzy sú viac ako reálne.

Zdroj: yt/eReport

„Nedovolil by som si napísať nepravdu,“ bráni sa bývalý novinár Dorčák. „Každý jeden zdroj je dohľadateľný, každá jedna kauza je vygoogliteľná a všetky podklady sa dajú nájsť,“ dopĺňa.

Nechce, aby ľudia zabudli na Matovičove kauzy

Hlavným dôvodom, pre ktorý si politik dal s dohľadaním rôznych faktov prácu, je to, že nechce, aby sa na veľké prešľapy vlád OĽANO, Sme rodina, SaS a Za ľudí zabudlo. Politici z týchto strán sa totižto momentálne snažia presviedčať občanov, že posledné tri roky sa nám všetkým v skutočnosti len snívali.

„Kým sa rozhodnete, koho pôjdete voliť, uvedomte si, čo sa tu za posledné roky dialo,“ dodal Dorčák.

V relácii „Bez cenzúry“ s Fedorom Flašíkom sa taktiež dozviete:

Bolo zbieranie podkladov k jeho knihe náročné?

Čo sa v publikácii dozvieme o kauze advokáta Miškoviča?

Aká bola tvár korupcie na štýl OĽANO?

Je Matovičove marketingové rozdávanie štátnych peňazí správne?

Čo ponúka Hlas-SD pred voličom pred parlamentnými voľbami?


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Dorčák pre eReport: Toto je 51 káuz Matoviča, Hegera a Remišovej! Nesmieme na ne zabudnúť

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php