tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Milan Krajniak (vpravo) z hnutia Sme rodina.
Milan Krajniak (vpravo) z hnutia Sme rodina. Foto: tasr

Minister Krajniak to povedal jasne: Som hrdý na to, že sme zvýšili dlh tohto štátu!

Zvýšenie dlhu Slovenska na aktuálnych takmer 63 % hrubého domáceho produktu (HDP) vláda využila na pomoc ľuďom a na zachovanie pracovných miest v ekonomike. V nedeľnej diskusnej relácii V politike televízie TA3 to uviedol minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina). Podpredseda opozičnej strany Smer-SD a exminister financií Ladislav Kamenický oponoval, že vláda vynaložila veľkú časť peňazí neúčelne.

„Som hrdý na to, že sme zvýšili dlh tohto štátu. Som na to hrdý, pretože celé zvýšenie dlhu tohto štátu sme použili na pomoc ľuďom,“ povedal Krajniak. Vláda podľa neho doteraz vynaložila na podporu firiem a obyvateľov Slovenska desať miliárd eur. Ako dodal, keby mali uprostred krízy hovoriť, že nebudú zvyšovať dlh štátu, znamenalo by to, že by sa prišlo o státisíce pracovných miest.

Keby sa nemíňalo na nesprávnych miestach, tak by ste tie peniaze mali.

Exminister financií Ladislav Kamenický.

Kamenický súhlasil, že počas kríz má štát ekonomiku aj svojich obyvateľov podporovať aj za cenu zvyšovania dlhu a, naopak, vláde vyčítal, že naposledy ohlásená podpora zdražovaním najohrozenejších skupín obyvateľstva je nedostatočná, keďže sa napríklad vôbec nedotýka dôchodcov.

Ja si uvedomujem, že aj dôchodcovia sa majú zle, ale stojím si za tým, že najohrozenejšou skupinou ešte viac ako dôchodcovia sú rodiny s malými deťmi.

Minister práce Milan Krajniak (Sme-rodina).

Smer-SD v minulosti navrhoval jednorazovú dávku pre všetky rodiny vo výške 1500 eur. Peniaze na vyššiu podporu obyvateľov podľa Kamenického vláda má napríklad v zvýšenom výbere daní, v možnom opätovnom zavedení bankového odvodu, ale aj v účelnom vynaložení financií. „Keby sa nemíňalo na nesprávnych miestach, tak by ste tie peniaze mali,“ zdôraznil Kamenický a ako príklad uviedol celoplošné testovanie na ochorenie COVID-19.  

Keď niekto zarába naozaj neuveriteľné marže, násobné oproti situácii spred krízy, tak si myslím, že minimálne o časť toho zisku sa má podeliť s ľuďmi.

Milan Krajniak o stávkových kanceláriách.

Aktuálne ohlásenú podporu rodín s deťmi zvyšovaním rodinných prídavkov, zvýšením daňového bonusu alebo aj jednorazovým príspevkom Krajniak obhajoval. „Ja si uvedomujem, že aj dôchodcovia sa majú zle, ale stojím si za tým, že najohrozenejšou skupinou ešte viac ako dôchodcovia sú rodiny s malými deťmi. Tie sú najzasiahnutejšie krízou a pandémiou,“ povedal minister. Štát podľa neho už v tomto roku pomohol viac ako 800.000 dôchodcom vyplatením očkovacieho bonusu vo výške 200 alebo 300 eur a seniorom vláda pomohla aj zrušením doplatku za lieky.

Minister práce sa vrátil aj k financovaniu ohlásených opatrení. Hoci vláda je v tomto smere opatrná a zatiaľ nespresnila, ktorým firmám chce zvýšiť dane, jednou skupinou firiem, ktorú by malo postihnúť zvýšené zdanenie, sú podľa Krajniaka internetové stávkové kancelárie. Tie podľa neho zvýšili svoje zisky o stovky miliónov eur. „Keď niekto zarába naozaj neuveriteľné marže, násobné oproti situácii spred krízy, tak si myslím, že minimálne o časť toho zisku sa má podeliť s ľuďmi,“ dodal.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Emeritný sudca Ján Drgonec, odborník na Ústavné právo
  2. V popredí šéf Smeru Robert Fico.
  3. Minister zahraničných vecí Maďarska Péter Szijjártó prichádza na stretnutie ministrov zahraničných vecí V4 v Bratislave 30. apríla 2019.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Minister Krajniak to povedal jasne: Som hrdý na to, že sme zvýšili dlh tohto štátu!

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku