eReport.sk
Róbert Ondrejcsák
Róbert Ondrejcsák Foto: FB/robertondrejcsak

Veľvyslanec SR v Británii ponúkol vizuálne zhodnotenie týždňa: Analyzuje cez Zuzany!

Slovenský diplomat, analytik a politik Róbert Ondrejcák, ktorý od januára minulého roku pôsobí ako veľvyslanec Slovenskej republiky v Spojenom kráľovstve ponúkol, ako hovorí, vizualizáciu udalostí tohto týždňa. Urobil to s jediným cieľom. Ten jasne definoval v hashtagu svojho statusu: #PomáhameUkrajine.

Diplomat Ondrejcsák má jasno v tom, že o pomoci Ukrajine, ktorá je vo vojne s Ruskom, nie je nutné ani len diskutovať. Z jeho pohľadu je jednoznačné, že pomáhať Ukrajine jednoducho musíme.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ivan Korčok
  2. Zľava ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba.
  3. Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO).
  4. Na snímke z videa protestujúci Rusi pred ruskou ambasádou v Bratislave.
  5. Zuzana Čaputová počas tlačovej konferencie na letisku M.R. Štefánika po návrate z Ukrajiny v Bratislave 1. júna 2022.
  6. Prezidentka Zuzana Čaputová.
  7. Róbert Ondrejcsák
  8. Sklad humanitárnej pomoci pre utečencov z Ukrajiny v priestoroch Mestského kultúrneho strediska (MsKS) v meste Veľké Kapušany 2. marca 2022.

A v tejto súvislosti ho potešil aj fakt, že slovenské húfnice Zuzana 2, ktoré boli pôvodne vyrobené pre potreby našej armády, idú na základe komerčnej zmluvy napokon do Kyjeva. Pre potreby ukrajinskej armády. Ako je známe, aj cena húfnic bude pre našich východných susedov vraj špeciálna. Musíme predsa byť, ako to dookola zdôrazňuje aj vládna koalícia na čele s premiérom Eduardom Hegerom (OĽANO), solidárni a v solidárnosti vytrvať.

Vo svojej vizualizácii týždňa ponúkol vo svojom statuse Ondrejcsak dve fotografie: na jednej je prezidentka Zuzana Čaputová, podľa nášho diplomata „najsilnejší ´soft power´ Slovenska“, na tej druhej ťažká vojenská zbraň, samohybná húfnica Zuzana 2 ako „hard power“ Slovenska. Inými slovami, hlava štátu, ako tzv. mäkká sila a húfnica, ako tzv. ťažká sila, ktorými pomáha vláda SR Ukrajine. Čo poviete na takúto vizuálnu analýzu pomoci Kyjevu od nášho veľvyslanca v Británii?

Zdroj: fb/robert.ondrejcsak

Ondrejcsák nie je žiadnym nováčikom na slovenskej politickej scéne. Na portáli známej internetovej encyklopédie wikipédia sa o ňom dočítate, že bol štátnym tajomníkom ministerstva obrany prvýkrát počas vlády Ivety Radičovej v období 2010 až 2012. Prvýkrát bol štátnym tajomníkom ako nepolitický nominant. Po odvolaní Ľubomíra Galka v novembri 2011 bol poverený vedením rezortu obrany. Odvolaný bol k 21. marcu 2012. Nebol členom strany Most-Híd, ale pomohol vypracovať jej program a vízie.

Tvrdil, že nechcel zutekať z boja

Vo funkcii štátneho tajomníka bol opäť od 15. septembra 2016 v tretej vláde Roberta Fica a vo vláde Petra Pellegriniho. Ondrejcsák v septembri 2017 kritizoval ministra Petra Gajdoša (SNS) za odďaľovanie výmeny stíhačiek MiG 29. Vo februári 2018 kritizoval ministra za nepovolenie zahraničného školenia v Nemecku pre Ondrejcsákového podriadeného. Na otázku, či neoľutoval prijatie funkcie odpovedal: „Mení sa to každým dňom. Stalo sa niekoľkokrát, že som rozmýšľal, či ostať. V konečnom dôsledku však vždy zvíťazí postoj, že kým človek vidí priestor na realizáciu kľúčových myšlienok, dovtedy sa to oplatí. Navyše si myslím, že sa nachádzame na historickej križovatke, keď treba brániť či presadzovať euroatlantické ukotvenie Slovenska, tak nechcem zutekať z boja.“

Hrnko z SNS o ňom napísal: Nemá elementárne znalosti

V máji 2018 strana SNS žiadala od svojho koaličného partnera odvolanie Ondrejcsáka z funkcie. Podpredseda SNS Anton Hrnko o Ondrejcsákovi napísal „Pravdou je, že nemá elementárne znalosti.“ Ondrejcsáka vyzval, aby zverejnil „priame aj nepriame príjmy za prednášky a publikačnú činnosť od zbrojárskych lobistov“. Ondrejcsák v minulosti kritizoval SNS, že ako štátny tajomník nemá dostatočné informácie o nákupoch v rezorte.

Do Británie ho vyslal Korčok

„V októbri 2020 minister zahraničných vecí Ivan Korčok oznámil, že Róbert Ondrejcsák sa stane novým veľvyslancom Slovenska v Spojenom kráľovstve. 19. novembra 2020 mu prezidentka Zuzana Čaputová odovzdala poverovacie listiny. Funkciu prebral v januári 2021,“ dodáva sa o Ondrejcsákovi na wikipédii.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Veľvyslanec SR v Británii ponúkol vizuálne zhodnotenie týždňa: Analyzuje cez Zuzany!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti