eReport.sk
Veľký čínsky múr. Ilustračné foto: wikipedia

Veľký čínsky múr je poškodený! Robotníci si bagrom chceli skrátiť cestu

Čínska polícia zadržala dve osoby, ktoré bagrom prerazili otvor vo Veľkom čínskom múre. Uviedla to štátna televízia CCTV. TASR informáciu prevzala z utorkovej správy tlačovej agentúry AFP.

Polícia v provincii Šan-si sledovala stopy po mechanizme, ktorý použili na vytvorenie skratky v odľahlej časti tejto rozsiahlej svetoznámej pamiatky.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. právni zástupcovia TV Markíza zľava Tomáš Kamenec a Daniel Lipšic
  2. Eduard Heger
  3. Bez testu ani na krok!

Spôsobili „nezvratné škody“

Podozriví stavební robotníci sa pri výsluchu priznali, že bagrom vytvorili priechod v múre v snahe skrátiť si čas cestovania. Na múre spôsobili „nezvratné škody“. Poškodený úsek bol dovtedy „relatívne neporušený“. A mal významnú výskumnú hodnotu, informovala CCTV.

a záberoch čínskej štátnej televízie bolo vidno následky udalosti – prašná cesta pretína dlhý vyvýšený úsek, ktorý pôsobí ako pozostatok starobylej bariéry. Robotníkov polícia zadržala a prípad vyšetruje.

Pamiatka zapísaná v UNESCO

Poškodená časť Veľkého čínskeho múru leží zhruba šesť hodín jazdy autom západne od centra Pekingu. Vznikla v období čínskej dynastie Ming (14. až 17. storočie). Pamiatku v roku 1987 zapísali na zoznam Svetového dedičstva UNESCO.

Veľký čínsky múr s celkovou dĺžkou niekoľko tisíc kilometrov začali stavať v 3. storočí pred naším letopočtom. Čínski cisári sa jeho výstavbou snažili odradiť cudzích útočníkov.

Veľká časť súčasnej podoby múru, ktorú návštevníci obdivujú, postavili počas vlády dynastie Ming, dodáva stanica BBC News. Najmä v odľahlých vidieckych oblastiach múr v priebehu rokov poškodili alebo zbúrali.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Veľký čínsky múr je poškodený! Robotníci si bagrom chceli skrátiť cestu

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php