eReport.sk
Kauza Kuciak pokračovala na súde ďalšími výpoveďami
Archívne foto: tasr

Fico: polícia by mala vyšetriť aj ďalšie verzie vraždy novinára J. Kuciaka a M. Kušnírovej

Veľavravné slová! Premiér Fico sa v Sobotných dialógoch vyjadril aj ku vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Verí, že polícia vyšetrí všetky možné varianty.  Fico sa vyjadril, že keď sa urobí poriadok na úradoch NAKA a ÚŠP, policajti sa budú musieť vrátiť aj k verziám, ktoré neboli vôbec prešetrované.

Polícia by mala vyšetriť aj ďalšie verzie týkajúce sa vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Uviedol to premiér Robert Fico v sobotu v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy pri príležitosti nedávneho šiesteho výročia vraždy. Skonštatoval tiež, že vražda bola poprava, a odmieta zneužívanie smrti mladých ľudí na politické ciele. Informáciu priniesla TASR.

Veľavravné slová!

„Verím, že keď urobíme poriadok na Národnej kriminálnej agentúre a Úrade špeciálnej prokuratúry, musia sa vrátiť policajti k verziám, ktoré neboli vôbec prešetrované, teda kto vlastne za tým je,“ povedal premiér. Zopakoval, že pri vyšetrovaní boli viaceré varianty týkajúce sa objednávateľa a motívu. Pýta sa, prečo ich polícia nevyšetrovala. Myslí si, že za uplynulé tri roky vedeniu krajiny vyhovovala verzia, že za vraždou stála Ficova vláda. Hovorí o politickom zneužívaní vraždy mladých ľudí.

Premiér sa vyjadril aj k novele Trestného zákona. Ak Ústavný súd SR povie, že v niektorých častiach nie je v súlade s ústavou, vláda je podľa neho pripravená to opraviť. „Pokiaľ ide o ÚŠP, jeho zrušenie, čo to má spoločné s ústavou? Absolútne nič,“ skonštatoval. Opätovne kritizoval aj postoj prezidentky Zuzany Čaputovej. Trvá na tom, že vláda postupuje zákonne.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Rokovať sa o ňom bude v pondelok
  2. Apolitický bojovník je späť
  3. sviečky
  4. Fico zatiaľ prezidentke mená ministrov nedoručil


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Fico: polícia by mala vyšetriť aj ďalšie verzie vraždy novinára J. Kuciaka a M. Kušnírovej

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre