eReport.sk
V USA sa opäť strieľalo.
V USA sa opäť strieľalo. foto:tasr/ap

V USA sa opäť strieľalo. Hlásia sedem obetí

Sedem ľudí zahynulo v pondelok pri dvoch navzájom súvisiacich streľbách v pobrežnom mestečku Half Moon Bay v americkom štáte Kalifornia. Páchateľa zadržali, informuje TASR na základne správy agentúry AP.      

Polícia na jednom mieste objavila štyroch mŕtvych a jedného človeka so strelným zraneným, kým v druhej lokalite, vzdialenej len niekoľko kilometrov, našli tri mŕtve osoby, spresnil úrad šerifky okresu San Mateo. 

Mohlo by vás zaujímať

  1. V USA sa opäť strieľalo.
  2. Policajti stoja pred krčmou Lighthouse v meste Wallasey na severozápade Anglicka 25. decembra 2022.
  3. Streľba v nákupnom centre!
  4. Polícia žiada občanov vražda
  5. Policajné auto pred školou, na ktorej prváčik postrelil svoju učiteľku.

Mesto Half Moon Bay sa nachádza zhruba 48 kilometrov južne od San Francisca a k streľbám došlo na jeho okraji, spresňuje AP. Bližšie podrobnosti o lokalitách, kde k streľbám došlo, neboli bezprostredne jasné. Podľa niektorých zdrojov išlo o hubovú farmu a špedičnú spoločnosť, podľa šerifky Christiny Corpusovej však išlo o materské školy a svedkami mali byť aj deti.  

Polícia zatkla 67-ročného útočníka ázijského pôvodu menom Chunli Zhao. Tamojšie úrady sa domnievajú, že Zhao pracoval v jednom zo zariadení a jeho obete boli taktiež zamestnanci, píše AP. Príčina streľby doposiaľ nebola bezprostredne jasná, hoci podľa niektorých miestnych predstaviteľov išlo v prípade páchateľa o „nespokojného zamestnanca“. 

Strieľalo sa aj v sobotu

K streľbe v Kalifornii došlo aj v sobotu; v tanečnom klube v meste Monterey Park. Počet obetí krviprelievania sa v pondelok zvýšil na najmenej 11, informovala stanica CNN. Streľba sa odohrala krátko po ukončení miestnych osláv čínskeho nového roka, na ktorých sa zúčastnili tisíce ľudí. Páchateľ spáchal samovraždu po tom, čo ho dolapila polícia. Motív jeho konania je naďalej nejasný.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V USA sa opäť strieľalo. Hlásia sedem obetí

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti