eReport.sk
Bizarne tragická situácia
Ilustračná snímka, FOTO TASR/AP

Kalifornia: Desať mŕtvych a desať zranených. Strelec spáchal samovraždu


Desať mŕtvych a desať zranených. Podozrivý zo streľby v tanečnom klube v Kalifornii, ktorá si vyžiadala desať životov, sa sám zastrelil po tom, ako ho vypátrala polícia. Oznámili to v nedeľu miestne úrady.

Mohlo by vás zaujímať

  1. polícia, páska
  2. Polícia vyšetruje hromadnú bitku
  3. Policajné auto pred školou, na ktorej prváčik postrelil svoju učiteľku.
  4. Hviezda jasná

Boli tam tisíce ľudí

Streľba v meste Monterey Park v okrese Los Angeles zo sobotňajšieho večera si vyžiadala tiež desať zranených, pričom sa objavili správy o možno pokuse o útok v ďalšej tanečnej sieni. Došlo k tomu krátko po ukončení miestnych osláv čínskeho nového roka, na ktorých sa zúčastnili tisíce ľudí.

Páchateľ sa zastrelil

Páchateľ bol po streľbe na úteku. Policajti pri pátraní po podozrivom našli v nedeľu bielu dodávku, ktorá podľa svedkov odchádzala z miesta činu. Keď sa k nej priblížili, počuli zvnútra jeden výstrel. Za volantom následne našli mŕtveho muža.

Motív nie je známy

Okresný šerif Robert Luna na tlačovej konferencii uviedol, že podozrivým bol 72-ročný Huu Can Tran. Po ďalšej osobe v prípade nepátrali. Motív činu nie je stále známy. V dodávke, zastavenej v 40 kilometrov vzdialenom meste Torrance, našli aj poloautomatickú útočnú pištoľ, aká bola použitá pri útoku.

Ázijská komunita

V mestách Monterey Park i Torrance býva mnoho Američanov ázijského pôvodu, ktorí počas víkendu slávili začiatok nového čínskeho lunárneho roka. Americký prezident Joe Biden v nedeľu nariadil, aby boli všetky vlajky USA na verejných budovách 26. januára spustené na pol žrde po poctu obetí tejto hromadnej streľby, ktorú označil za nezmyselný násilný čin.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kalifornia: Desať mŕtvych a desať zranených. Strelec spáchal samovraždu

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: