eReport.sk
Policajné auto pred školou, na ktorej prváčik postrelil svoju učiteľku.
Policajné auto pred školou, na ktorej prváčik postrelil svoju učiteľku. Reprofoto: yt/abc7

VIDEO Šokujúca správa z USA: Prvák (6) zámerne postrelil svoju učiteľku!


Šokujúca správa z USA! Šesťročný chlapec z amerického štátu Virgínia zámerne postrelil svoju učiteľku, ktorá sa aktuálne nachádza v kritickom stave v nemocnici. Zatiaľ nie je jasné, ako sa dieťa k zbrani dostalo. V sobotu o tom informovala miestna polícia. TASR správu prevzala z denníka The Guardian a stanice BBC.

Zdroj: youtube.com/abc7

Streľba sa odohrala v piatok krátko po 14.00 h miestneho času (20.00 h SEČ) v triede prvákov na základnej škole v meste Newport News po výmene názorov medzi učiteľkou a žiakom.

Nie je jasné, odkiaľ dieťa zbraň vzalo

Privolaná polícia chlapca okamžite zadržala. Tamojší policajný náčelník Steve Drew uviedol, že nie je jasné, odkiaľ dieťa zbraň vzalo. Dodal však, že nešlo o nešťastnú náhodu a chlapec učiteľku postrelil zámerne.

Polícia vyhlásila, že hoci táto základná škola, ktorú navštevuje 550 žiakov, disponuje detektormi kovov, deti boli kontrolované len náhodne. Odmietla tiež poskytnúť podrobnosti o type použitej zbrane, uviedla však, že ide o ručnú strelnú zbraň.

Riaditeľ školy: Budeme sa zaoberať každou okolnosťou

Riaditeľ tamojšieho školského obvodu George Parker vyhlásil, že úrady sa budú zaoberať „každou okolnosťou, ktorá mohla do tohto incidentu vyústiť“. Dodal, že škola bude v pondelok zatvorená a rodičom a žiakom bude poskytnutá odborná psychologická pomoc.

Pripomíname, že aj v októbri minulého roka bolo páchateľom streľby v Spojených štátoch dieťa. Iba pätnásťročný chlapec v americkom štáte Severná Karolína smrteľne zranil piatich ľudí a dvoch ďalších postrelil a bude obvinený ako dospelá osoba, informovali vtedy úrady.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Šokujúca správa z USA: Prvák (6) zámerne postrelil svoju učiteľku!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

Aktuálne