eReport.sk
zdroj:yourlox.sk

V Trnave pribudnú skrinky na zapožičanie športového náčinia

Prístupnejšie športovanie pre všetkých

A to prinesú do Trnavy skrinky na prenájom športového náčinia priamo na športovisku. Tento projekt má mnohé výhody. Športové náčinie si nemusíte kupovať ani nosiť na ihriská a do areálov so sebou. Skrinky nepotrebujú žiadne zložité technické zázemie ani stavebné úpravy terénu. Fungujú na solárny panel a sú z odolných materiálov. Ich obsah zodpovedá tipu športoviska, na ktorom sú umiestnené. Môžu v nich byť futbalové, basketbalové, volejbalové lopty, švihadlá, ping pongové alebo bedmintonové rakety, kettlebelly a iné pomôcky na silové cvičenie, čo ocenia návštevníci vonkajších workoutových ihrísk. Hlavnými prínosmi sú flexibilita a dostupnosť.

Skrinky s náčiním premiérovo aj v Trnave

V Trnave, v športovom areáli Slávia na Rybníkovej ulici, pribudnú v blízkej dobe dve takéto skrinky. V rámci Trnavy sú prvé a mesto bude prostredníctvom nich sledovať, či je o túto službu záujem. Po pozitívnych výsledkoch by skrinky mali pribudnúť aj do ďalších lokalít. V rámci nášho kraja skrinky na prenájom športového náčinia už fungujú v Hlohovci, v Piešťanoch, v Senici a v Dunajskej Strede s podporou Trnavského samosprávneho kraja. Ľudia sú s touto službou spokojní.

Ako to funguje?

Pomôcky sa dajú zapožičať prostredníctvom aplikácie, do ktorej sa treba registrovať a verifikovať. Overenie užívateľa obsahuje meno, priezvisko, email a číslo kreditnej karty. Následne je nutné nabiť si do aplikácie istý kredit, ktorý bude slúžiť ako záloha za predmety, počas ich užívania. Po dokončení aktivít užívateľ vráti náčinie naspäť a odfotografuje ho ako dôkaz o vrátení. Požičané náčinie budú môcť ľudia využívať 90 minút zadarmo. Prostredníctvom aplikácie môžu obyvatelia poskytnúť aj spätnú väzbu, ak by v skrinke uvítali iné náčinie. Vďaka tomuto projektu bude športovanie jednoduchšie a dostupné pre všetkých.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V Trnave pribudnú skrinky na zapožičanie športového náčinia

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php