eReport.sk

V stredu sa dominanty v meste rozsvietia na červeno

Streda 22.11.2023 prívlastok „červená“. Mnohé dominanty na Slovensku sa rozsvietia červenou farbou. Táto iniciatíva má pripomenúť prenasledovanie ľudí pre ich vierovyznanie.

Počet  ľudí prenasledovaných a diskriminovaných pre vieru každoročne stúpa

Foto: Centrum pomoci pre rodinu

Červená farba ako symbol mučeníctva upozorňuje na prenasledovanie a diskrimináciu kresťanov vo svete. Každý deň zomrie pre vierovyznanie až 11 kresťanov. Tieto čísla sú omnoho vyššie, ak príde k násilnej občianskej vojne, alebo cieleným hromadným útokom extrémistov. Podľa nadácie ACN sa situácia vo svete zhoršuje, štatistiky ukazujú, že až 70 % nábožensky motivovaných útokov je namierených proti kresťanom. Tam, kde je kresťanstvo menšina, zažívajú veriaci kresťania obmedzenia, nespravodlivosť a diskrimináciu. Mnohé útoky končia tragicky. Cieľom iniciatívy Červená streda je túto skutočnosť pripomenúť a vyjadriť solidaritu.

V Trnave sa rozsvietia štyri dominanty

Do tejto iniciatívy sa každoročne zapája čoraz viac miest a obcí, aby vyjadrili spolupatričnosť a súcit. Mesto Trnava sa do tejto aktivity zapojilo po prvý raz v roku 2021. Tento rok po zotmení na červeno nasvietie Trnavská radnica, Katedrála sv. Jána Krstiteľa, Bazilika sv. Mikuláša a Kostol Najsvätejšej Trojice – jezuitský. 

Foto: Centrum pomoci pre rodinuKOMENTÁRE ČLÁNKU :

V stredu sa dominanty v meste rozsvietia na červeno

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre