eReport.sk
Ilustračné foto: shutterstock

V Nemecku zatkli sedem osôb. Sú podozrivé z podpory Islamského štátu

Nemecké úrady zatkli v stredu počas razií sedem osôb podozrivých z podpory teroristickej organizácie Islamský štát (IS). Informovala o tom TASR na základe správy agentúry DPA, ktorá sa odvoláva na oznámenie spolkovej prokuratúry so sídlom v Karlsruhe.

Úrady uskutočnili ráno razie vo viacerých nemeckých spolkových krajinách. Dôvodom boli podľa DPA obvinenia zo získavania finančných prostriedkov pre podporovateľov milícií IS.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Najdôležitejší summit
  2. Pellegrini ostro kritizuje Ódora
  3. Elitný expremiér o elitných chlapcoch
  4. Taraba sa pýta. Kto to platí??

Väčšinou ide o nemeckých občanov

Štyri osoby zadržali v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko a po jednej v Bádensku-Württembersku, Porýnii-Falcku a Brémach. Väčšina týchto mužov a žien sú nemeckí občania. Prokuratúra so sídlom v meste Karlsruhe ich obvinila z podporovania teroristickej organizácie.

Takéto iniciatívy na podporu IS sa na sociálnych sieťach šíria už niekoľko rokov, pripomína DPA. Cieľom je získať finančnú podporu pre ženy, ktoré od porážky IS žijú spolu so svojimi deťmi v Sýrii. Do Nemecka sa vrátilo niekoľko desiatok takýchto žien a niektoré z nich zadržali a postavili pred súd.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V Nemecku zatkli sedem osôb. Sú podozrivé z podpory Islamského štátu

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php