eReport.sk
Olaf Scholz
Olaf Scholz. Foto: tasr/ap

V Nemecku je zrejme “vymaľované”: Budúci kancelár Scholz je za povinné očkovanie proti covidu!

Nastávajúci nemecký kancelár Olaf Scholz zo Sociálnodemokratickej strany Nemecka (SPD) podporuje povinné očkovanie proti novému koronavírusu. Informovali o tom magazín Der Spiegel či agentúra Reuters, pričom sa odvolávali na vyjadrenia nemenovaných účastníkov utorkových rokovaní nemeckej vlády a 16 spolkových krajín.

Scholz podľa týchto zdrojov apeloval na rozsiahlu iniciatívu naprieč jednotlivými frakciami v Spolkovom sneme (Bundestagu), pričom všeobecnú očkovaciu povinnosť by chcel presadiť do konca februára.

Je dôležité, “aby sme zaviedli všeobecnú očkovaciu povinnosť”, citoval jeho slová magazín Der Spiegel. “Aby som to povedal celkom jasne, ako poslanec za to v každom prípade zahlasujem,” uviedol.

S povinnou vakcináciou proti covidu by sa v Nemecku malo začať podľa Scholza “po tom, čo už každý (obyvateľ) mal reálnu šancu dať sa zaočkovať oboma dávkami”. “To sa nám musí podariť do konca februára,” poznamenal s tým, že dolná komora nemeckého parlamentu by mohla v tejto veci rýchlo začať rokovať a prijať potrebné rozhodnutia.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Nemecko, hranica, covid
  2. Nemecká hranica

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V Nemecku je zrejme “vymaľované”: Budúci kancelár Scholz je za povinné očkovanie proti covidu!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti