eReport.sk
Martin Klus, foto: tasr

Klus to po lopate vysvetlil všetkým antivaxerom: Čuduj sa svete, tu to funguje!

Analytici, lekári ale aj politici burcujú ľudí aby sa nechali zaočkovať. Štátny tajomník rezortu diplomacie Martin Klus prináša pohľad aj z iného uhla. Za príklad zodpovedného prístupu dáva iné krajiny, kde to „zafungovalo“.

„Už sme si zvykli, že nám za podporu očkovania niektorí „diskutujúci“ nevyberane nadávajú. „Zabúdajú pri tom, že v niektorých krajinách zvolili neporovnateľne prísnejšie opatrenia a čuduj sa svete – zafungovali,“ tvrdí Klus.

Upozorňuje, že v snahe spomaliť šírenie koronavírusu, zrýchliť tempo očkovania a ochrániť tak čo najviac ľudí viaceré štáty EÚ či sveta zavádzajú prísnejšie opatrenia. Tie sú už zacielené najmä na ľudí, ktorí sa rozhodli, že sa nedajú zaočkovať. A prináša pár príkladov zo sveta:

Singapur, vyspelý ázijský mestský štát, pacientom s COVID-19, ktorí sa nedali z vlastnej vôle zaočkovať, prestane od 8. decembra preplácať náklady na liečbu. Budú si ju musieť hradiť sami, z vlastného poistenia, pretože podľa singapurskej vlády neočkovaní „neúmerne prispievajú k zaťaženiu zdrojov zdravotnej starostlivosti.“ Singapur pritom patrí medzi krajiny s najvyššou mierou zaočkovanosti (85 % obyvateľstva).

– Foto: FB/martinklus

USA, ktoré nedávno zrušili cestovné obmedzenia, ale iba pre plne zaočkovaných Európanov. Mesto New York navyše nariadilo povinné očkovanie proti COVID-19 všetkým zamestnancom verejného sektora vrátane policajtov a hasičov (vyše 90 % sa už zaočkovalo) a tí, ktorí odmietnu, si musia vziať neplatené voľno.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Delta variant, covid, koronavírus
  2. policajt kotroluje zákazníčku v Námestove vo štvrtok 30. septembra 2021.
  3. Olaf Scholz
  4. očkovanie, vakcináciaNemecko, ktoré tento týždeň zaznamenalo rekordný prírastok – vyše 50-tisíc nakazených za deň, zavádza vo viacerých spolkových krajinách nové obmedzenia namierené proti nezaočkovaným. V Berlíne budú mať zakázaný vstup do reštaurácií či kaderníctiev.

Česká republika: Zdravotníci pracujúci v nemocniciach v Česku, ktorí nie sú zaočkovaní, sa zas budú musieť od polovice novembra povinne testovať najmenej raz týždenne.

– Rakúsko: V krajine budú môcť po novom navštevovať reštaurácie či kultúrne podujatia tiež iba zaočkovaní alebo tí, ktorí ochorenie COVID-19 už prekonali a práve tento krok spôsobil u našich susedov rekordný záujem o vakcínu.

– Grécko: Dlhé rady pred očkovacími centrami boli po sprísnení opatrení aj v Grécku, kde môžu nezaočkovaní ľudia vstupovať do verejných vnútorných priestorov (s výnimkou potravín či lekární) len ak sa preukážu negatívnym testom.

– Rusko: Neočkovaní seniori nad 60 rokov a chronicky chorí Moskovčania majú až do februára budúceho roku nariadenú domácu izoláciu.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Klus to po lopate vysvetlil všetkým antivaxerom: Čuduj sa svete, tu to funguje!

4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti