eReport.sk
V uliciach Mexika. Foto: tasr/ap

V Mexiku členovia gangu zabili najmenej 13 policajtov

Najmenej 13 policajtov zomrelo vo štvrtok v centre Mexika po tom, čo ich konvoj prepadli ozbrojení príslušníci tamojšieho kriminálneho gangu. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na mexické úrady.

Obeťami sa stalo osem štátnych policajtov a päť vyšetrovateľov úradu okresného prokurátora, informovala agentúra AP s odvolaním sa na miestu políciu a prokuratúru.

K prepadnutiu a následným vraždám došlo v obci Coatepec Harinas v štáte Mexiko, kde policajný konvoj hliadkoval v rámci operácie zameranej proti ozbrojeným skupinám pôsobiacim v tejto oblasti.

Mexické úrady nateraz nespresnili, ktorý gang je za útok zodpovedný, avšak podľa AP ho má na svedomí jeden z tamojších drogových kartelov. Bezpečnostné zložky po páchateľov naďalej pátrajú.

V štáte Mexiko pôsobí viacero kriminálnych gangov a aj z tohto dôvodu patrí do jednej z oblastí s najvyššou mierou násilia, približuje AFP.

Obeťami vyčíňania drogových kartelov sa v Mexiku od roku 2006 už stalo viac ako 300 000 ľudí. Mexická vláda v tomto roku na boj proti kartelovej činnosti povolala aj armádu.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V Mexiku členovia gangu zabili najmenej 13 policajtov

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti