eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com

V Česku pribudlo 192 nakazených

Dovedna 192 ľudí nakazených koronavírusom pribudlo v piatok V Českej republike. Je to o 44 menej než v rovnaký deň pred týždňom, keď bolo z územia Česka hlásených 236 nových prípadov infekcie spôsobovanej koronavírusom SARS-CoV-2, píše spravodajský server iDNES.cz.

Ani jeden prípad infekcie nemajú za sedem dní okresy Jeseník a Vyškov; sedemdňová incidencia zostáva na 14 bodoch. Najhoršia situácia je aktuálne v okrese Plzeň-sever, kde hygienici za posledných sedem dní evidujú takmer 50 nakazených na 100 000 obyvateľov.

Celkovo sa v tejto stredoeurópskej krajine nákaza potvrdila už u 1 672 340 ľudí, z ktorých 30 357 zomrelo, spresňuje webový portál Novinky.cz. Aktuálne hospitalizovaných je na území celej republiky 41 osôb a vo vážnom stave ich je šesť. Česko má za uplynulé dva týždne 30 nových prípadov covidu na 100 000 obyvateľov a je tak v poradí druhé medzi susednými štátmi, sumarizuje iDNES.cz.

V porovnaní so situáciou pred týždňom preskočilo Českú republiku Rakúsko, ktoré je momentálne spomedzi susedov Česka najhoršie a evidujú tam 48 nových prípadov na 100 000 osôb za 14 dní; pred týždňom to bolo 27. Nákaza mierne rastie aj v treťom Nemecku, pričom na Slovensku a v Poľsku stagnuje, približuje iDNES.cz.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport