eReport.sk
Kateřina Konečná, Danuše Nerudová Zdroj: FB

Nerudová obhajuje zrušenie práva veta v EÚ bizarným spôsobom. Stačilo, reaguje Konečná


Kampaň v Česku pred eurovoľbami je v plnom prúde a jednou z tém je aj zrušenie či zachovanie práva veta v EÚ. Kým tábor okolo Konečnej bojuje za jeho zachovanie, Nerudová a jej politickí súpútnici by s jeho zrušením problém nemali.

Bývalá česká prezidentská kandidátka Danuše Nerudová, ktorá aktuálne kandiduje v eurovoľbách z pozície líderky kandidátky vládneho hnutia STAN, bizarným spôsobom obhajovala zrušenie práva veta v EÚ. Na sociálnej sieti na ňu reagovala predsedkyňa KSČM Kateřina Konečná, ktorá rovnako kandiduje v eurovoľbách ako líderka koalície Stačilo!.

Právo veta a politické bizarnosti

Podľa názoru Nerudovej je právo veta v EÚ škodlivé a svoju argumentáciu postavila na bizarnom príklade. „Spôsob hlasovania by sa mal zmeniť. A to preto, že keď si predstavíte, že máte v triede 27 žiakov a rozhodujete a o tom, kam pôjdete na školský výlet a 26 vám povie, že chce ísť na Šumavu a jeden povie, že do Tatier, tak všetci kvôli nemu pôjdu do Tatier,“ uviedla bývalá česká prezidentská kandidátka.

Mohlo by vás zaujímať

Konečná v reakcii na Nerudovej výroky vyhlásila, že ide o „nebetyčnú hlúposť a úlet“ a svojej politickej súperke ironicky odkazuje, že by nemala ísť ani na Šumavu, ani do Tatier a už vôbec nie do Bruselu, ale naspäť do Brna.

Zdroj: TikTok

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nerudová obhajuje zrušenie práva veta v EÚ bizarným spôsobom. Stačilo, reaguje Konečná

Odoberať
Upozorniť na
30 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: