eReport.sk
Účastníčky prichádzajú na hudobný festival Latitude v malom anglickom meste Southwold vo štvrtok 22. júla 2021.
Ilustračná snímka. Foto: tasr/ap

V Británii, kde prestali platiť takmer všetky opatrenia, naďalej klesá počet nakazených na covid

V Británii už piaty deň po sebe klesajú počty osôb nakazených koronavírusom. V nedeľu zaznamenali v krajine 29.173 nových prípadov nákazy, čo je oproti minulotýždňovým (18. júla) 48.161 prípadom výrazný pokles. Informovala o tom v pondelok na svojej webovej stránke stanica BBC.

“Údaje v súčasnosti vyzerajú dobre, minimálne čo sa týka leta,” uviedol Paul Hunter, profesor z Východoanglickej univerzity (UEA) v Norwichi. Upozornil však, že zatiaľ nie je možné pozorovať vplyv ukončenia protipandemických obmedzení z minulého pondelka.

Vývoj pandemickej situácie v Británia je predmetom diskusie:

  1. Londýnski policajti sa rozprávajú s mužom.
  2. Muž nanemocničnej posteli

V Anglicku prestali 19. júla platiť takmer všetky zvyšné protipandemické opatrenia vrátane nosenia rúšok a dodržiavania rozstupov. Niektorí odborníci varovali, že zrušenie opatrení by mohlo v nadchádzajúcich týždňoch zapríčiniť ďalší nárast počtu nových prípadov, ako aj úmrtí.

Podľa Huntera uvoľnenie opatrení pravdepodobne nespôsobí opätovný nárast počtu prípadov nákazy v krajine. Profesor Mark Woolhouse z Edinburskej univerzity zase naopak uviedol, že v lete môže “dôjsť” k ďalšiemu nárastu prípadov infekcií.

V Británii doteraz zaočkovali najmenej jednou dávkou vakcíny proti COVID-19 už 46.563.452 ľudí, pričom obe dávky dostalo 37.160.659 osôb.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport