eReport.sk
Polícia používa vodné delo počas protestu proti sprísňovaniu opatrení zameraných na spomalenie šírenia koronavírusu v centre Bruselu v nedeľu 21. novembra 2021.
Polícia v Bruseli zasahuje vodným delom počas protestu proti pandemickým opatreniam v nedeľu 21. novembra 2021. Foto: tasr/ap

Belgicko zavádza prísnejšie obmedzenia spoločenského života

Belgická vláda zaviedla v piatok nové epidemiologické obmedzenia, ktoré budú platiť nasledovné tri týždne. V snahe obmedziť medziľudské kontakty, predísť ďalšiemu šíreniu nákazy a dostať tak pod kontrolu štvrtú vlnu ochorenia COVID-19 nariadila napríklad skoršie zatváranie barov, či úplne zatvorenie nočných klubov v krajine. Informovala o tom agentúra Reuters.

“Sme konfrontovaní so situáciou, ktorá je momentálne ešte horšia, než bol len pred dvoma týždňami najpesimistickejší odhad odborníkov,” povedal na tlačovej konferencii belgický premiér Alexander De Croo s tým, že miestne zdravotníctvo je pod čoraz väčším tlakom.

K sprísneniu opatrení pristúpila vláda len týždeň po tom, ako zaviedla predošlý balík reštrikcií, ktorými rozšírila (na viac miest) povinnosť nosiť rúška a vo väčšom rozsahu nariadila aj prácu z domu.

V súlade s najnovšími obmedzeniami, sa budú musieť vianočné trhy, bary, reštaurácie, a ďalšie podobné zariadenia vrátane kultúrnych podujatí zatvárať o 23.00 h, pričom za jedným stolom bude môcť sedieť maximálne šesť ľudí. Zakázané budú súkromné oslavy a zhromaždenia, s výnimkou svadieb a pohrebov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ľudia zapaľujú svetlice počas protestu proti sprísneniu pandemických opatrení vo Viedni v sobotu 20. novembra 2021.
  2. Polícia používa vodné delo počas protestu proti sprísňovaniu opatrení zameraných na spomalenie šírenia koronavírusu v centre Bruselu v nedeľu 21. novembra 2021.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Belgicko zavádza prísnejšie obmedzenia spoločenského života

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti