eReport.sk
Igor Matovič, foto: tasr

Už hádže flintu do žita! Frustrovaný Matovič vypočítal koľko dní chýba od kolektívnej imunity

Zúfalý odhad! Podľa výpočtov ministra financií nám do naplnenia cieľa kolektívnej imunity chýba ešte niekoľko stoviek dní pri udržaní terajšieho tempa vakcinácie. Sťažuje sa Igor Matovič s tým, že je to napriek tomu, že máme k dispozícii plné sklady vakcín o ktoré medzi Slovákmi nie je záujem. K tretej vlne sme sa podľa neho nepostavili zodpovedne.

Odborníci najnovšie pri delta variante odhadujú, že potrebných bude minimálne 85 % zaočkovaných, aby začal v krajine fungovať princíp kolektívnej imunity. Od toho sme však momentálne na Slovensku na míle vzdialení a oboma dávkami je u nás zaočkovaných menej ako 40% ľudí. A tempo nijako nezrýchľuje, práve naopak stále spomaľuje.

Líder OĽANO a rezortu financií Igor Matovič sa rozčuľuje, že takouto rýchlosťou vakcinácie sa ku kolektívnej imunite nedostaneme ani za dva roky a vyrátal konkrétny počet dní, ktoré nás od nej aktuálne delia.

Imunita príde najskôr v októbri 2023

„800 dní do kolektívnej imunity. Posledné dni sa denne podá cca 3.000 vakcín prvoočkovaným. Ak budeme ďalej napredovať takýmto “tempom”, 85% zaočkovanosť potrebnú pre dosiahnutie kolektívnej imunity dosiahneme cca v októbri 2023,” zúfa si expremiér v statuse na sociálnej sieti.

Viac o kolektívnej imunite:

  1. Vakcína proti ochoreniu Covid-19 od spoločnosti Johnson and Johnson.

Dodal, že tento výpočet platí len za predpokladu, že “tempo” očkovania sa ešte viac nezníži. Skepsu sa minister financií ďalej už ani nesnaží skrývať. „To znamená len jediné – držme si klobúky, dobrovoľne sme sa rozhodli vtrhnúť do boja s Deltou s holými rukami a bez zbraní, ktorých máme plné sklady … lebo veríme, že Slovensko bude mať šťastie a tretia vlna nás obíde. Nuž,” skleslo okomentoval situáciu Matovič.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport