eReport.sk
Dalibor Dvorský draftovou desiatkou, foto:tasr

Úspešná noc pre slovenský hokej: Dvorský sa stal desiatkou draftu NHL!

Dalibor Dvorský sa stal tento rok najvyššie draftovaným slovenským hokejistom. Osemnásťročného útočníka si z 10. miesta vybral klub NHL St. Louis Blues. V 1. kole sa dočkali výberu dvaja Slováci, po Samuelovi Honzekovi siahlo zo 16. priečky Calgary Flames. Draftovou jednotkou sa podľa očakávania stal Connor Bedard, 17-ročného kanadského centra si z najvyššieho miesta vybral klub Chicago Blackhawks.

Úspešná noc pre slovenský hokej

Dvorský sa stal piatym najvyššie draftovaným Slovákom v histórii. Pred ním draftovali v prvej desiatke Juraja Slafkovského (1. miesto v roku 2022), Šimona Nemca (2., 2022), Mariána Gáboríka (3., 2000), Róberta Petrovického (9., 1992), Borisa Valábika (10., 2004) a Branislava Mezeia (10., 1999). „Sen sa stal skutočnosťou, som neskutočne šťastný. Kvôli tomuto momentu som tvrdo pracoval,“ povedal Dvorský v prvom rozhovore.

Dvorský sa stal desiatkou draftu NHL

Talentovaný center hral v uplynulej sezóne v druhej švédskej lige za tím AIK Štokholm, kde v 38 zápasoch nazbieral 14 bodov za šesť gólov a osem asistencií. Pre nasledujúcu sezónu už podpísal zmluvu s IK Oskarshamn účinkujúcim v najvyššej švédskej súťaži SHL. Predstavil sa aj na medzinárodnej scéne. Na majstrovstvách sveta hráčov do 18 rokov bol líder slovenskej reprezentácie, ktorej pomohol k štvrtému miestu 13 bodmi (8+5) v siedmich dueloch. Svoju krajinu reprezentoval aj na šampionáte do 20 rokov, kde v piatich stretnutiach strelil gól a pridal dve asistencie.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Skvelý úspech mladej hokejistky
  2. Ramsay s prácou nekončí
  3. Na 12 vzrástol počet obetí raketového útoku, ktorý zasiahol reštauráciu vo východoukrajinskom meste Kramatorsk. Medzi obeťami sú aj tri deti, oznámili v stredu miestne úrady.

„Som extrémne šťastný, že si ma vybral St. Louis. Mal som s nimi viac mítingov, ale bolo tam viac tímov. Momentálne prežívam iba šťastie, užívam si to. Bol som trochu nervózny, no som rád, že to takto dopadlo. Je to pre mňa obrovská motivácia,“ povedal Dvorský pre RTVS priamo v Nashville.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Úspešná noc pre slovenský hokej: Dvorský sa stal desiatkou draftu NHL!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Hokej

Tipos liga

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php