AŠK Slávia Trnava, archív AŠK Slávia Trnava (so súhlasom)

Úspechy AŠK Slávia Trnava

Športový klub Slávia Trnava patrí k jedným z najúspešnejších v našom meste. Dokazujú to mnohé úspechy mladých športovcov. Klub o tom informuje na svojich sociálnych sieťach.

Majstrovstvá Slovenska družstiev 2024

Prvú októbrovú sobotu sa v Nových Zámkoch stretli súťažiaci vo finále atletickej Dorasteneckej ligy družstiev. Farby trnavského klubu hájilo 7 dorastencov a 25 dorasteniek. Družstvo dorasteniek vybojovalo 2. miesto so stratou len sedem bodov na prvé. Družstvo dorastencov obsadilo 7. miesto.

Detský štafetový kros v Trnave

V rovnaký deň predpoludním sa na atletickom štadióne v Trnave stretli deti, ktoré sa predstavili v dvoch kategóriách. V mladšej súťažili 6 – 8 roční v behu na 4 x 300 metrov a v staršej 9 – 11 roční na 4 x 500 metrov.

Na štafetovom krose sa zúčastnilo viac ako 100 detí zo 6 klubov. AŠK Slávia Trnava v zastúpení 4 deti v staršej a 5 detí v mladšej kategórii. Viac sa darilo mladšiemu družstvu, ktoré sa umiestnilo na 3. mieste.

Majstrovstvá SR vo viacboji mladších žiakov a mladších žiačok 2024

5.10. štartovali aj mladší žiaci a žiačky na majstrovstvách v Šamoríne. Trnavský klub reprezentovali 3 žiaci a 1 žiačka, ktorí si vylepšili osobné rekordy a klub výborne reprezentovali.

Trnavskí bežci sa zúčastnili aj na maratóne v Košiciach

Tradične v prvú októbrovú nedeľu odštartoval Medzinárodný maratón mieru, zároveň aj Majstrovstvá Slovenska v maratóne na rok 2024. Na štart sa z trnavského klubu postavilo trio žien (Genčurová, Rakúsová, Rychtáriková) a štyria muži (Burza, Hrúz, Puškár, Šefčík). Ženy triumfovali v súťaži tímov v rámci majstrovstiev SR, muži skončili na 2. mieste.

Zdroj: Redakcia eReport Trnava, FB AŠK Slávia Trnava