eReport.sk
Ilustračná snímka, zdroj:shutterstock

USA spolupracujú s Ruskom? Zasiahli voči hackerskej skupine!

 Rusko na žiadosť Washingtonu zasiahlo voči známej hackerskej skupine REvil, ktorá vlani vykonala kybernetické útoky na americkú spoločnosť Kaseya poskytujúcu služby v oblasti informačných technológií. Oznámila to agentúra AFP.

Rusko vykonalo razie

Ruská Federálna bezpečnostná služba (FSB) v piatkovom vyhlásení uviedla, že v reakcii na “žiadosť príslušných úradov USA” vykonala razie na 25 adresách a zadržala 15 osôb. Zlikvidovala tak infraštruktúru tohto zoskupenia a eliminovala jeho aktivity. FSB viní týchto hackerov z “vývoja škodlivého softvéru a z organizovania sprenevery finančných prostriedkov z bankových účtov občanov iných krajín”.

Zhabané prostriedky v hodnote skoro 5 miliónov eur

Počas razií boli zhabané finančné prostriedky v hodnote 426 miliónov rubľov (4,8 milióna eur), pričom ich časť tvorili i kryptomeny. Kybernetická bezpečnosť bola jednou z hlavných tém summitu medzi ruským prezidentom Vladimirom Putinom a šéfom Bieleho domu Joeom Bidenom, ktorý sa konal vlani v júni. Počas júlového telefonátu Biden vyzval šéfa Kremľa Putina, aby “podnikol kroky” voči skupinám v Rusku, ktoré sa zaoberajú vyvíjaním škodlivých softvérov.

Bude vás zaujímať:

  1. Poľsko
  2. Silvio Berlusconi si dáva dole z tváre ochranné rúško po prepustení z Nemocnice sv. Rafaela.
  3. Americký prezident Joe Biden

Varoval ho tiež, že v opačnom prípade Washington podnikne všetky “potrebné kroky” na ochranu Američanov. Bezprecedentný útok skupiny REvil na spoločnosť Kaseya, ktorý bol nahlásený 2. júla 2021, zasiahol podľa odhadov okolo 1500 podnikov v najmenej 17 krajinách sveta.

Zdroj: tasr/afp

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

USA spolupracujú s Ruskom? Zasiahli voči hackerskej skupine!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti