eReport.sk
Americký prezident Joe Biden
Americký prezident Joe Biden. Foto: tasr/asp

Biden chystá tlačovku. Už je to rok, čo je prezidentom Spojených štátov


Americký prezident Joe Biden usporiada budúcu stredu 19. januára pri príležitosti svojho prvého roku v tejto funkcii tlačovú konferenciu. Oznámila to v piatok hovorkyňa Bieleho domu Jen Psakiová, informuje stanica CNN.

„Budúcu stredu, uskutoční prezident (Biden) oficiálnu tlačovú konferenciu popoludní o 16.00 h (22.00 h SEČ),“ povedala Psakiová novinárom na tlačovom brífingu. „Prezident sa teší, že bude hovoriť priamo k Američanom,“ dodala.

CNN pripomína, že hoci Biden na otázky médií odpovedal počas príchodov či odchodov z Bieleho domu alebo pri iných neformálnych príležitostiach, oficiálnu tlačovú konferenciu mal naposledy vlani 2. novembra na klimatickom summite OSN (COP26) v škótskom Glasgowe.

Biden mal dosiaľ od nástupu do funkcie šéfa Bieleho domu deväť tlačových konferencií vrátane šiestich samostatných a troch spoločných s inými svetovými lídrami, vyplýva z údajov databázy The American Presidency Project.

Bidenov predchodca Donald Trump usporiadal pre porovnanie počas svojho prvého roka v úrade celkovo 21 tlačových konferencií, Barack Obama 16 a George W. Bush ich za rovnaké obdobie zrealizoval 14.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Americký minister obrany Lloyd Austin.
  2. Ruskí hackeri prenikli do súkromných bezpečnostných kamier v ukrajinských kaviarňach s cieľom tajne získavať informácie o konvojoch s humanitárnou pomocou
  3. Zákon hovorí jasne

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Biden chystá tlačovku. Už je to rok, čo je prezidentom Spojených štátov

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne