eReport.sk
Bill Clinton, foto:tasr/ap

USA: Bývalého prezidenta Clintona prepustili z nemocnice

Bývalého amerického prezidenta Billa Clintona (75) v nedeľu po piatich dňoch prepustili z nemocnice v štáte Kalifornia, kde sa liečil na infekciu. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na vyhlásenie ošetrujúceho lekára Alpesha Amina, ktoré zverejnil Clintonov hovorca.

Z medicínskeho zariadenia Irvine Medical Center patriaceho pod kalifornskú univerzitu ho prepustili v nedeľu okolo 08.00 h miestneho času.      Z nemocnice odchádzal v sprievode svojej manželky a bývalej kandidátky na prezidentský post Hillary Clintonovej. “Horúčka i počet bielych krviniek sa normalizovali a (Clinton) sa vráti domov do New Yorku, kde doužíva nasadené antibiotiká,” uviedol Amin, ktorý dohliadal na tím lekárov.

Clintona v utorok hospitalizovali v nemocnici juhovýchodne od Los Angeles s infekciou, ktorá podľa slov jeho hovorcu Angela Ureňu nemá spojitosť s ochorením COVID-19. Nemenovaný poradca exprezidenta vtedy uviedol, že Clinton mal infekciu močového ústrojenstva, ktorá sa rozšírila do jeho krvného obehu, ale momentálne sa už zotavuje.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

USA: Bývalého prezidenta Clintona prepustili z nemocnice

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport