eReport.sk
Europoslankyňa Monika Beňová a predsedníčka EP. Roberta Metsola. Zdroj: FB M.B.

Beňová si pripomenula výročie významného židovského povstania! Pridal sa aj „nehistorik“ Uhrík

Urobil si už Uhrík názor na holokaust? V stredu si svet pripomína významné 80. výročie povstania vo Varšavskom gete. Jedná sa o povstanie bezbranných Židov proti nacistickým jednotkám. Druhú svetovú vojnu prežilo len približne 11 500 obyvateľov Varšavy so židovským pôvodom. Hrdinstvo ľudí, ktorí sa povstania zúčastnili, je jedným z najvýznamnejších symbolov odporu menšín voči nemeckému nacizmu.

Prečítajte si aj:

  1. Únia chce Orbánovi vziať predsedníctvo
  2. Arogancia uňho prekračuje medze
  3. Pravda sa raz ukáže
  4. Pokúšame sa o jadrový holokaust

Minúta ticha v Európskom parlamente

„Dnes sme si v EP pripomenuli príhovorom predsedníčky Roberta Metsola a minútou ticha 80.výročie povstania vo Varšavskom gete. Statoční muži a ženy vedeli, že nemôžu vyhrať a že idú na smrť, ale odvážne a so cťou bojovali proti nacistom do poslednej chvíle,“ uviedla na sociálnej sieti europoslankyňa Monika Beňová (Smer-SD).

Urobil si už Uhrík názor na holokaust?

Minútu ticha za židovské obete v EP držal vraj aj kontroverzný poslanec Republiky Milan Uhrík. Ten sa v minulosti nechcel vyjadriť k transportom Židov a k holokaustu s argumentom, že nie je historik. Vďaka tomuto nevydarenému vyjadreniu sa stal terčom častých posmeškov.

„Dobrou správou pre Slovensko je, že minútu ticha spolu s celým parlamentom za židovské obete držal aj poslanec M. Uhrík. Je to síce malý, ale v kontexte významný dôkaz, ako môže pôsobenie v EP pozitívne vplývať aj na historické povedomie osôb, ktoré síce nie sú historici, ale v istom momente nemajú možnosť vyhnúť sa pravde a faktom,“ uzavrela Beňová.

Zdroj: FB M-Beňová


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Beňová si pripomenula výročie významného židovského povstania! Pridal sa aj „nehistorik“ Uhrík

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php