eReport.sk
Pravda sa raz ukáže
Ruský prezident Vladimir Putin. Foto: tasr/ap

Rusko: Ak sa Južná Kórea hodlá zapojiť do vojny na Ukrajine, musí rátať s odplatou!

Rusko v stredu varovalo Južnú Kóreu, že jej prípadné dodávky zbraní Kyjevu by znamenali nepriame zapojenie sa do konfliktu na Ukrajine. Moskva týmto vyhlásením reagovala na vyjadrenia juhokórejského prezidenta Jun Sok-jola v rozhovore pre agentúru Reuters, ktorý vôbec prvýkrát naznačil ochotu Soulu poskytnúť Kyjevu zbrane. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Mimoriadne vážna situácia v Rusku
  2. Únia chce Orbánovi vziať predsedníctvo
  3. Komplikácia s dodávkou stíhačiek
  4. Pokúšame sa o jadrový holokaust

Podmienky Soulu

Ak by sa Ukrajina stala obeťou rozsiahleho útoku na civilistov, Južná Kórea by mohla rozšíriť jej podporu. Nad rámec humanitárnej a ekonomickej pomoci, povedal Jun Sok-jol.

„Soul zaujal, žiaľ, dosť nepriateľský postoj,“ povedal novinárom hovorca Kremľa Dmitrij Peskov. „Začiatok dodávok zbraní bude nepriamo znamenať určitú mieru zapojenia sa do tohto konfliktu,“ poznamenal.

Doteraz sa držali v úzadí

Južná Kórea je významným výrobcom delostreleckej munície a od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu sa snažila vyhnúť tomu, aby si znepriatelila Moskvu. Dôvodom je pôsobenie juhokórejských firiem v Rusku a tiež vplyv Moskvy na Severnú Kóreu.

Odplata vás neminie

Na slová prezidenta Južnej Kórey reagoval aj ruský exprezident a podpredseda Bezpečnostnej rady Ruskej federácie Dmitrij Medvedev. Ako uviedol, v prípade, že by sa Soul rozhodol dodať zbrane Kyjevu, mohla by Moskva recipročne poslať zbrane Severnej Kórei.

Zdroj: teraz, tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rusko: Ak sa Južná Kórea hodlá zapojiť do vojny na Ukrajine, musí rátať s odplatou!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php