eReport.sk
európsky súd
Ilustračné foto: tasr

Úrad vlády hľadá kandidátov do Európskeho dvora audítorov v Luxembursku

Úrad vlády (ÚV) SR vyhlásil výzvu na prihlasovanie kandidátov na pozíciu člena Európskeho dvora audítorov (EDA) v Luxembursku. Konkrétne požiadavky pre uchádzačov zverejnil na svojom webe, prihlásiť sa môžu do 12. júna.

,,Výsledkom verejného vypočutia a vyhodnotenia záujemcov bude vyhotovenie zoznamu odporúčaných kandidátov, ktorý bude spolu s hodnotením všetkých kandidátov a ďalšími zákonnými podkladmi predložený vláde SR,“ vysvetlili z ÚV.

Pre kontrolu rozpočtu

Posledným kandidátom SR na člena EDA bol poslanec Národnej rady SR Martin Klus, ktorého výbor Európskeho parlamentu pre kontrolu rozpočtu odporučil plénu neschváliť za člena EDA. Klusovu nomináciu napokon vláda stiahla po tom, ako sa vzdal kandidatúry.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ja už som sa obetoval dosť
  2. klimatický zákon
  3. Stíhacie lietadlá F-16 poľského letectva
  4. Ingrid Brocková

Úlohou dvora audítorov

EDA je od roku 1977 nezávislým externým audítorom Európskej únie. Úlohou dvora audítorov je kontrola finančných prostriedkov Európskej únie, či sú používané zákonným a hospodárnym spôsobom.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Úrad vlády hľadá kandidátov do Európskeho dvora audítorov v Luxembursku

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php