eReport.sk
Ukrajinská protiofenzíva
Poradca ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoľak. Zdroj: t.me/M_Podolyak

Podoľak otvorene priznáva: Ukrajinská protiofenzíva už niekoľko dní prebieha!

S napätím očakávaná ukrajinská protiofenzíva proti ruským jednotkám sa podľa ukrajinského prezidentského poradcu Mychajla Podoľaka už začala.

Podoľak otvorene priznáva

„Protiofenzíva prebieha už niekoľko dní,“ vyhlásil Podoľak v rozhovore pre taliansku televíziu, ktorý odvysielali v stredu vo večerných hodinách.

„Je to intenzívna vojna pozdĺž 1500-kilometrovej hranice. Naše akcie sa už začali,“ doplnil poradca ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Ukrajinskí činitelia však ohľadne začiatku ukrajinskej protiofenzívy opakovane zverejňujú protichodné vyhlásenia.

Ukrajinská protiofenzíva už prebieha

Podoľak zároveň poprel, že by sa Kyjev podieľal na tohtotýždňových útokoch ruských diverzantov v ruskej Belgorodskej oblasti. V tejto súvislosti však podotkol, že šéf Kremľa Vladimir Putin a ruské sily nie sú schopné chrániť ani územie samotného Ruska. „To, čo sa v pohraničnej oblasti stalo, je pre Putina šok a povedie k jeho koncu,“ poznamenal ukrajinský prezidentský poradca.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Nový minister v tom má jasno
  2. Británia plánuje vyhlásiť
  3. Ovládnu Vagnerovci Bachmut?

Ako dodal, Ukrajina nemá v úmysle zaútočiť na teritórium Ruska. „Používame zbrane, ktoré ste nám vy (západné krajiny) dali, na ničenie ruských pozícií v (ukrajinských) oblastiach obsadených Moskvou – vrátane Donbasu a Krymu,“ povedal Podoľak talianskej novinárke podľa agentúry DPA.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Podoľak otvorene priznáva: Ukrajinská protiofenzíva už niekoľko dní prebieha!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti