eReport.sk
Cenzúra demokratov z Bruselu
Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán. Zdroj: fb/orbanviktor

Orbánova vláda odkazuje Bruselu: Nepodľahneme vašemu tlaku! Chceme skutočný mier na Ukrajine

Orbánova vláda odkazuje Bruselu. Maďarská vláda tvrdí, že nepodľahne tlaku Európskeho parlamentu (EP) a naďalej bude presadzovať svoj postoj v prospech „mieru“ na Ukrajine. V mene maďarskej vlády to vo štvrtok uviedol jej hovorca Zoltán Kovács v reakcii na údajné snahy EP zdiskreditovať pripravované maďarské predsedníctvo v Rade EÚ.

Orbánova vláda odkazuje Bruselu

„Európsky parlament opäť útočí na Maďarsko, tentoraz chce zabrániť tomu, aby sa Maďarsko stalo predsedajúcou krajinou Európskej únie v druhom polroku 2024,“ napísal na sociálnych sieťach Kovács, podľa ktorého v tejto záležitosti sa opakujú obvyklé obvinenia, že Maďarsko porušuje základné hodnoty EÚ, a preto nie je vhodné, aby zastávalo predsedníctvo Rady EÚ.

Skutočný mier na Ukrajine

„Je nám jasný skutočný dôvod: nepáči sa im, že Maďarsko presadzuje mier a chcú nás prinútiť vstúpiť do vojny,“ tvrdil hovorca s tým, že Maďarsko požaduje mier a okamžité prímerie, pretože vraj len tak možno zachrániť ľudské životy.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Personálne čistky pokračujú
  2. Stíhacie lietadlá F-16 poľského letectva
  3. Ovládnu Vagnerovci Bachmut?

Ostatné západné krajiny dlhodobo poukazujú na to, že Ukrajine treba pomáhať aj dodávkami zbraní, aby mohla ubrániť svoje vlastné územie. Aj obyvateľstvo voči mohutnej vojenskej agresii, ktorú Rusko spustilo vlani vo februári.

Tlak z Bruselu

Podľa Kovácsa Maďarsko je riadnym členom EÚ. V minulosti už predsedalo Rade EÚ a bude tomu tak aj v roku 2024. „Prípravy na predsedníctvo napredujú, chceme zaradiť do programu také dôležité témy, ako sú európske demografické výzvy. Rovnako aj rodinnú politiku namiesto migrácie.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Orbánova vláda odkazuje Bruselu: Nepodľahneme vašemu tlaku! Chceme skutočný mier na Ukrajine

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti