Umelci často volajú po slobode, lenže čo je to sloboda umenia? Ak si pod tým pojmom niekto predstavuje to, čo predvádzajú liberálno-progresívni „umelci“, tak potom nás Pán Boh ochraňuj. To, čo predviedli niektorí naši „umelci“ počas otvorenia prestížneho Bienále v talianskych Benátkach je skutočne na zamyslenie.
Prestaňte robiť hanbu našej kultúre v zahraničí!
O prezentácii našej (ne)kultúry v zahraničí informuje v tlačovej správe rezort kultúry, ktorý na ilustráciu toho, ako nás niektorí „umelci“ prezentujú v zahraničí, poslal aj zopár fotiek. „Výrazné žlté farby, amplióny, exriaditeľ Kunsthalle Bratislava Jen Kratochvíl v ružovej šiltovke, s náušnicou v uchu a k tomu bývalá ministerka kultúry Silvia Hroncová vo výraznom žltom kostýme. Odznaky za otvorenú kultúru a burácajúce pokriky proti súčasnému vedeniu rezortu kultúry,“ opisuje rezort kultúry to, čo naši „umelci“ prezentovali nie na Námestí SNP v Bratislave, ale priamo v Benátkach, a to počas otvorenia prestížneho Bienále.
„Sebaprezentácia ľudí plných nenávisti, ktorým „vraj“ na kultúre záleží, za peniaze daňových poplatníkov. Je priam neuveriteľné, kam až dokážu ľudia z liberálno – progresívneho spektra zájsť,“ uvádza ďalej rezort kultúry, podľa ktorého je Bienále v Benátkach prestížne medzinárodné podujatie, na ktorom mala Slovenská národná galéria odprezentovať slovenské umenie. Na tento účel vyčlenil rezort kultúry 300-tisíc eur, lenže skončilo to neslávne – pochybnou prezentáciou umenia. „Vedenie Slovenskej národnej galérie by malo verejnosti vysvetliť, ako dospelo k vyššie uvedeným nákladom pri prezentácii, ktorú pripravila bývalá kurátorka Kunsthalle Bratislava,“ reaguje rezort kultúry, ktorý sa na to chce súčasnej riaditeľky Slovenskej národnej galérie Alexandry Kusej určite pýtať.
Mohlo by vás zaujímať:
„Teda, nie súčasné vedenie ministerstva kultúry, ale pani Hroncová a ňou v minulosti dosadení ľudia do kultúrnych inštitúcií, sú tí, ktorí sa neštítia ničoho. Pre pár fotografií v mainstreme sú schopní všetkého. Aj znemožniť akýkoľvek dobrý úmysel prezentácie slovenského umenia v zahraničí,“ konštatuje rezort kultúry, ktorý na samý záver rázne dodáva: „Pani Hroncová, ak nerozumiete inak, povieme vám to slovami neúspešného prezidentského kandidáta. Slušne, ale rázne: Prestaňte robiť hanbu slovenskej kultúre už aj v zahraničí!“
KOMENTÁRE ČLÁNKU :
„Umelecká“ hanba: Slovenskú nekultúrnu „kultúru“ prezentovali progresívci na festivale v Benátkach