eReport.sk
Igor Matovič, Eduard Heger, foto: tasr

Umelec sa zastal úradníčky, ktorú zhejtoval Matovič: Toto hlúpe nič jej nesiaha ani po bunky na chodidlách!

Expremiér Igor Matovič obľubuje verejné lynčovanie štátnych úradníkov na sociálnych sieťach. Tentokrát si vzal na paškál pracovníčku rezortu zdravotníctva, ktorá kritizovala pomery na Slovensku. Jeho kritika ale nezostala len tak bez odozvy a úradníčky ministerstva sa zastal mladý umelec, ktorý ministrovi financií nič nedaroval.

Matovič opäť rozpálil svoju klávesnicu na počítači či svojom smartfóne a na profile na sociálnej sieti sa poriadne rozpísal. Na mušku si vzal tentokrát, ako sám píše riaditeľku Odboru tvorby strategických zámerov z ministerstva zdravotníctva Zuzanu Vargovú. Expremiérovi sa totiž nepáčili jej ostré slová na adresu nezaočkovaných občanov.

Neočkované tupelá

Vargová sa obula do protestov a demonštrantov, ktorí posledné dni neustupujú a pokračujú v prejave svojej nespokojnosti: „Už to bude rok a pol čo zápasím s myšlienkou, či to tu ešte má zmysel. Či si už aj ja, idealistka, nemyslím, že túto krajinu už načisto ovládol nerozum, priemernosť a tupota sprevádzajúca dezolátov a dezolátky ako pach stádo kráv,” neváhala napísať.

To však nebolo najhoršie: „Na druhej strane, aby po tom, ako tu rok a pol všetci žijeme ako chu**, pozatváraní, poizolovaní, oruškovaní, po tom, keď každý aspoň nepriamo poznal obeť covidu a o pandémii sa píše ešte aj na toaletnom papieri, sme sa hrali na to, že je to problém informovanosti, tak zas pardon,” rozhorčila sa štátna pracovníčka ministerstva zdravotníctva.

Na záver hodnotenia momentálnej situácie dodala, že je čas, aby si ľudia vybrali tím, a to nasledovne: „Buď si tupelo a neočkuješ sa, alebo nie si tupelo a očkuješ sa.”

Viac o Matovičových útokoch na úradníkov tu:

  1. Riaditeľka Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) Zuzana Baťová.

Žiadal vyhadzov

Ostrý Vargovej status spopularizoval Matovič na svojom profile a poriadne sa do úradníčky pustil: „Verím, že pán minister zariadi, aby toto Tupelo viac nerobilo hanbu štátnej službe a pôjde kade ľahšie svinským krokom.” 

Tento status neváhal nazvať špeciálnou očkovacou kampaňou, v ktorej sa nájdu progresívci, no žiadneho človeka na vakcináciu nepriláka: „Hocičo som ochotný pochopiť, ale aby vysokopostavená štátna zamestnankyňa Ministerstva zdravotníctva nazývala ľudí, ktorí sa na základe akýchkoľvek dôvodov doteraz nezaočkovali tupelami, je najabsurdnejšia očkovacia kampaň ministerstva vo svete.” Podobne sa Matovič takto verejne pustil aj do šéfky Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv Zuzany Baťovej.

Foto: facebook

Status zdieľal na svojom profile Igor Matovič. – Foto: FB/IM

Dala výpoveď

Vargová následne v internetovej prestrelke pokračovala a odpovedala na Matovičove odporúčanie vyhodiť ju z ministerstva. „Považujem za absolútne neprimerané, aby si minister iného rezortu dovolil vyzývať na odvolávanie štátneho zamestnanca za to, že prejavil názor. Je krajne nevhodné, aby boli uradníci vťahovaní do politických sporov a verejne napádaní politikmi. Pán Matovič má so zastrašovaním štátnych úradníkov bohaté skúsenosti a preto ma aj trocha mrzí, že mu nebudem môcť dokázať, že takú moc nemá,” napísala Vargová.

Prekvapila tým, keď prezradila, že v práci už sama podala výpoveď. „Na ministerstve zdravotníctva som pred niekoľkými týždňami požiadala o skončenie pracovného pomeru dohodou vzhľadom na plánované štúdium na Oxfordskej univerzite,” podčiarkla.

Tomáš Kriššák – Foto: FB/TK

Zastal sa jej umelec

Bývalej úradníčky sa na internete zastal aj ilustrátor a umelec Tomáš Kriššák, ktorý pracoval napríklad na komiksovej knihe o Milanovi Rastislavovi Štefánikovi s názvom Štefánik. Zároveň pôsobí aj v Nadácii otvorenej spoločnosti. Hneď na úvod opísal Vargovú ako veľký talent a skvelého človeka, ktorý bude na Slovensku chýbať.

Status Tomáša Kriššáka. – Foto: FB/TK

„To hlúpe nič, čo sa na ňu dnes rozhodlo tak tupelovsky zaútočiť jej nebude siahať ani za 2 000 000 rokov po spodnú radu buniek jej chodidiel,” udrel do bývalého premiéra umelec.

„Zuzka ide na Oxford a bude robiť skvelé a veľké veci. Jediný, kto bude strácať je Slovensko. Žijeme hanebnú dobu, že ju vyprevadil taký niktoš s takým chucpe odkazom a hanbím sa za každé tupelo, čo mu tieto mentálne srajdy verí a žerie,” pokračoval ostrým tónom Kriššák.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport