eReport.sk
Igor Matovič, foto: tasr

Vojna medzi Matovičom a štátnou úradníčkou od Lengvarského: Žijeme ako chu**. Neočkovaní sú “TUPELÁ”

Našiel si ďalšiu obeť útoku? Igor Matovič včera na sociálnej sieti urobil poriadny rozruch, keď zdieľal status vysoko postavenej štátnej pracovníčky na ministerstve zdravotníctva. Tá neváhala a bez servítky napísala poriadne drsný text a použila nie zrovna vyberavý slovník.

Keďže sociálne siete sú momentálne najlepšou cestou na zviditeľnenie sa, využíva ich každý. Statusy ministra financií, nech už sú akékoľvek, neprekvapia, no aj napriek tomu sa mu občas podarí dostať ľudí do pomykova. Včera skopíroval status pani riaditeľky Odboru tvorby strategických zámerov z Ministerstva zdravotníctva. Tá sa obula do protestov a demonštrantov, ktorí posledné dni neustupujú a pokračujú v prejave svojej nespokojnosti: „Už to bude rok a pol čo zápasím s myšlienkou, či to tu ešte má zmysel. Či si už aj ja, idealistka, nemyslím, že túto krajinu už načisto ovládol nerozum, priemernosť a tupota sprevádzajúca dezolátov a dezolátky ako pach stádo kráv,” neváhala napísať. To však nebolo najhoršie: „Na druhej strane, aby po tom, ako tu rok a pol všetci žijeme ako chu**, pozatváraní, poizolovaní, oruškovaní, po tom, keď každý aspoň nepriamo poznal obeť covidu a o pandémii sa píše ešte aj na toaletnom papieri, sme sa hrali na to, že je to problém informovanosti, ta zas pardon,” rozhorčila sa štátna pracovníčka ministerstva zdravotníctva. Na záver hodnotenia momentálnej situácie dodala, že je čas, aby si ľudia vybrali tím, a to nasledovne: „Buď si tupelo a neočkuješ sa, alebo nie si tupelo a očkuješ sa.”

Neočkovaní sú TUPELO

Práve táto veta zrazila Igora Matoviča na kolená a dokonca žiada ministra zdravotníctva, aby Zuzanu Vargovú z jej postu odvolal: „Verím, že pán minister zariadi, aby toto Tupelo viac nerobilo hanbu štátnej službe a pôjde kade ľahšie svinským krokom.” Tento status neváhal nazvať špeciálnou očkovacou kampaňou, v ktorej sa nájdu progresívci, no žiadneho človeka na vakcináciu nepriláka: „Hocičo som ochotný pochopiť, ale aby vysokopostavená štátna zamestnankyňa Ministerstva zdravotníctva nazývala ľudí, ktorí sa na základe akýchkoľvek dôvodov doteraz nezaočkovali tupelami, je najabsurdnejšia očkovacia kampaň ministerstva vo svete.”

Zdroj: Facebook Zuzana Vargová

Opätovná odpoveď štátnej pracovníčky nenechala na seba dlho čakať a aj ona si kopla do Igora Matoviča. Tá sa pustila do ministra financií vo veľkom a podľa jej slov je absolútne neprimerané, aby minister iného rezortu si dovolil vyzývať na odvolávanie štátneho zamestnanca, že prejavil názor. Pri poslednej vete však Matovičovi musel padnúť úsmev z tváre. Zuzana Vargová mu totiž odkázala, že sa nemusí ničoho báť a že pred niekoľkými týždňami požiadala o ukončenie pracovného pomeru, nakoľko ide študovať na Oxford.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport