eReport.sk
Riaditeľka Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) Zuzana Baťová.
Šéfka ŠÚKL Zuzana Baťová. Foto: tasr

Šéfka ŠÚKL toto po Matovičovom útoku nečakala: Dojímavé gesto od ľudí

Keď včera večer expremiér Igor Matovič počas tlačovej konferencie niekoľkokrát vyčítal prezidentke, že si dovolila darovať kyticu kvetov šéfke ŠÚKL nevedel, čo spôsobí. Ľudia dnes vo veľkom na znak podpory posielajú Zuzane Baťovej kytice. Pred úradom to vyzerá ako v kvetinárstve.

Matoviča pobúrilo, že si Čaputová dovolila darovať kvety Baťovej. – Foto: tasr

Podľa ministra financií sú vzťahy s Rusmi kvôli vakcíne Sputnik V mierne naštrbené. Imidž nám vraj nevylepšila ani návšteva hlavy štátu Zuzany Čaputovej v ŠÚKL. Úradu Matovič vyčíta, že upozornili na to, že šarže vakcíny sú v rôznych krajinách rôzne. „Keď oni vidia (pozn. Rusi), že pani prezidentka dáva kyticu žene, ktorá takýmto spôsobom túto vakcínu celosvetovo ohovorí, tak si môžu povedať, holt…komu není shůry dáno, v apatece nekoupí,“ posťažoval si včera expremiér, ktorý má na Zuzanu Baťovú dlhodobo ťažké srdce.

Od dnešného rána sa však pred budovou ŠÚKL začali kopiť kytice. Ľudia ich prinášali osobne, alebo kuriérom. Podľa vyjadrení niektorých, ktorí prišli, chceli tak vyjadriť solidaritu šéfke ŠÚKL Zuzane Baťovej. „Veľmi pekne ďakujem za všetky podporné slová a správy,” povedala Baťová. „Som rada, že sa zmobilizovala zdravá časť spoločnosti, ktorá vyvažuje tie nenávistné prejavy, ktorým čelím nielen ja, ale aj kolegovia. Veľmi si to vážime,“ dodala.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport