eReport.sk
Dmytro Kuleba
Dmytro Kuleba, zdroj: tasr

Ukrajinský minister Kuleba hromžil: Rusko páchaním nevysloviteľných krutostí zbúralo základy ľudskosti!

Ukrajinský minister hromžil pri reakcii na adresu Moskvy. Rusko obvinil z krutostí a upozornil, že sa o budúcnosti euroatlantickej bezpečnosti „rozhodne na bojisku na Ukrajine“.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Rusko musí byť vylúčene!
  2. Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov
  3. na víťazstvo vo vojne potrebujete zbrane, zbrane a ešte ďalšie zbrane

Rusko ukradlo nielen územie Ukrajine, ale aj mier Európe a stabilitu svetu, uviedol v nedeľu ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba. Citovala ho tlačová agentúra DPA.

Moskva sa podľa Kulebu musí zodpovedať za zločiny

„Rusko páchaním nevysloviteľných krutostí zbúralo základy ľudskosti,“ napísal Kuleba v komentári pre nedeľné vydanie nemeckého denníka Die Welt. V tomto regióne nie je možný skutočný mier, ak sa Moskva nebude zodpovedať za všetky svoje zločiny, napísal šéf ukrajinskej diplomacie.

Nádeje na 21. storočie v mieri boli skoro zničené, píše v článku Kuleba. „Namiesto toho nás Rusko hodilo naspäť až do 19. storočia poznamenaného koloniálnymi výbojmi,“ dodal. „Vojna na Ukrajine ukázala, že bezpečie v regióne je nedeliteľné. Hrozba voči jednému je hrozbou voči všetkým.“

Výsledkom vojny podmieňuje budúcnosť v Európe

Podľa ministra sa o budúcnosti euroatlantickej bezpečnosti „rozhodne na bojisku na Ukrajine“. Kuleba odmietol výzvy na urýchlené rokovania Kyjeva s Moskvou. „Ak by sme teraz urobili chybu a nejako by sme (ruského prezidenta Vladimira) Putina odmenili za jeho agresiu – namiesto jeho porážky, aby mali ponaučenie aj všetci ďalší prípadní agresori -, budúcnosť Ukrajiny, Európy a celého sveta by bola ohrozená,“ napísal Kuleba.

Skutočný mier sa podľa neho dá dosiahnuť iba obnovením medzinárodne uznaných hraníc Ukrajiny. Ukrajina sa bráni proti ruskej invázii už takmer 14 mesiacov, pripomenula DPA.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ukrajinský minister Kuleba hromžil: Rusko páchaním nevysloviteľných krutostí zbúralo základy ľudskosti!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie