eReport.sk
Ihor Kolomojskyj. Foto: wikipedia

Súd poslal oligarchu Kolomojského do väzby s možnosťou prepustenia na kauciu


Súd v Kyjeve v sobotu rozhodol, že na jedného z najvýznamnejších ukrajinských oligarchov Ihora Kolomojského uvalí dvojmesačnú väzbu. Ale s možnosťou prepustenia na kauciu vo výške viac ako pol miliardy hrivien (približne 13,5 milióna dolárov).

Kolomojskyj čelí obvineniam z podvodu a legalizácie majetku získaného trestnou činnosťou. Teda z tzv. prania špinavých peňazí.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Rusko uskutočnilo v noci na sobotu rozsiahly útok bezpilotnými lietadlami na Ukrajinu.

Kolomojskyj sa môže odvolať

Podľa ukrajinských agentúr, na ktoré sa vo svojej správe odvoláva britská stanica BBC, okresný súd v Kyjeve nariadil Kolomojskému aj to, aby odovzdal všetky dokumenty, a zakázal mu kontaktovať svedkov. Kolomojskyj sa môže proti rozhodnutiu súdu do piatich dní odvolať, doplnila BBC.

Bezpečnostná služba UKrajiny (SBU) podozrieva miliardára Kolomojského z podvodu a legalizácie majetku získaného protiprávnym konaním. Podľa zistení vyšetrovateľov Kolomojskyj v rokoch 2013-20 prepral a vyviezol do zahraničia viac ako pol miliardy hrivien. Kolomojskyj tieto obvinenia odmieta.

Zelenskyj je vďačný

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa v sobotňajšom hodinovom videopríhovore zmienil o Kolomojského prípade. Povedal, že novú Ukrajinu po víťaznej vojne vybudujú bez „tých, ktorí Ukrajinu okradli a stavali sa nad zákon a akékoľvek pravidlá“.

Zelenskyj dodal, že je vďačný orgánom činným v trestnom konaní „za ich odhodlanie doviesť do spravodlivého konca každý z prípadov, ktoré boli desaťročia zablokované„.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Súd poslal oligarchu Kolomojského do väzby s možnosťou prepustenia na kauciu

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne