eReport.sk
Boje na Ukrajine neutíchajú
Záporožská jadrová elektráreň. Zdroj: tasr/ap

Ukrajinská rozviedka má závažné informácie: Prichádza ruský úder v Záporožskej jadrovej elektrární!

Ukrajinská vojenská rozviedka tvrdí, že ruská armáda pripravuje rozsiahlu provokáciu simulujúcu haváriu v Záporožskej jadrovej elektrárni (ZAES), aby zmarila očakávaný protiútok ukrajinskej armády.

Rozsiahla provokácia

Jadrová elektráreň, ktorá sa nachádza v Ruskom okupovanej časti Záporožskej oblasti, je najväčšou jadrovou elektrárňou v Európe a počas vojny bol jej areál už niekoľkokrát ostreľovaný, z čoho sa navzájom obviňujú strany konfliktu.

Ruský „úder“

Podľa ukrajinskej rozviedky ruská armáda mohla svoj „úder“ zasadiť priamo na území jadrovej elektrárne, po ktorom by bol oznámený únik rádioaktívnych látok.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Medvedev šokuje
  2. Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg.
  3. Vagnerovci
  4. Rusko žiada Medzinárodný súdny dvor

Ukrajinská armáda má závažné správy

„Cieľom tejto akcie je vyprovokovať medzinárodné spoločenstvo. K podrobnému vyšetrovaniu, počas ktorého budú zastavené všetky boje,“ uviedla ukrajinská vojenská rozviedka vo svojej tlačovej správe. Podľa ukrajinskej strany si chce Rusko takto vymôcť „vítanú prestávku“, ktorú využije na preskupenie svojich jednotiek.

Hlásenie ukrajinskej rozviedky

Vo vyhlásení hlavnej správy vojenskej rozviedky (GUR) ukrajinského ministerstva obrany. Datovanej piatkom sa neuvádzajú žiadne dôkazy pre spomínané tvrdenia, upozornil Reuters.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ukrajinská rozviedka má závažné informácie: Prichádza ruský úder v Záporožskej jadrovej elektrární!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php