eReport.sk
Zuzana Belicová sa zamyslela nad hodnotami, ktoré majú najväčšiu cenu
Sestra Igora Matoviča Zuzana Belicová opäť "demokratom" a "liberálom" poriadne naložila. Foto: fb/zb

Belicová: Mňa nezaujímajú vaše drísty o demokracii, o proeurópskom, proatlantickom, probruselskom smerovaní

Zuzana Belicová sa zamyslela nad hodnotami, ktoré majú dnes najväčšiu cenu. Podľa nej je na prvom mieste mier. Nie je to len fráza. A aj keď nespomenula žiadnu politickú stranu, jedno napísala jasne: Ten, kto podporuje mier a nie zbrojenie a vojnu, si zaslúži aj jej hlas.

Každý sa musí rozhodnúť sám

Zuzana Belicová napísala obšírnu úvahu o súčasnom svete a Slovensku. Zaspomínala si na čas, kedy sa k niečomu verejne vyjadrila na Facebooku pred 12 rokmi. V tých časoch, podľa jej slov, bol Facebook skôr o receptoch, psíčkoch a mačičkách. Málokto využíval v tom čase sociálnu sieť na politickú agitáciu. Situácia sa však zmenila a dnes sú aj vďaka sociálnym sieťam politici pod drobnohľadom státisícov ľudí.

Zuzana pripúšťa, že odporúčanie koho voliť od nej ľudia pýtali pre každými voľbami. A ona nikdy neodporúčala nikoho konkrétneho, ani hnutie, ani stranu. „Lebo som toho názoru, že každý má slobodnú vôľu, rozum, skúsenosti, pozná sľuby a skutky politikov a mal by sa vedieť rozhodnúť sám,“ píše.

Najdôležitejší je svetový mier

Tieto voľby sú však pre Zuzanu iné. Konajú sa v čase, aký doteraz nezažila. „V čase otvoreného vojenského konfliktu v susednej krajine. V čase, keď v tisícoch zomierajú na obidvoch stranách mladí chlapci, ktorí si plánovali život, prácu, rodinu. …Zomierajú tam milovaní manželia, otcovia, dedovia. Už len to vedomie, že sa to deje, je strašné. Oveľa viac si v tomto čase uvedomujem, ako máme my na Slovensku vlastne šťastie. A chvalabohu zatiaľ aj pokoj,“ popisuje Belicová.

„Ako dôležitý je MIER. Svetový mier. Nie je to fráza. Je to hodnota, ktorú zatiaľ máme, a ktorú musíme hájiť. Až teraz si uvedomujem aké obrovské posolstvo a oslava práce a pokoja to bola, keď sme ako deti držali každý rok na 1. mája v rukách mávatká – Holubice MIERU a hrdo nimi mávali nad hlavou,“ spomína na detstvo Zuzana.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Vy nás čítate a my vám ďakujeme!
  2. Ján Hrčka priniesol závažné informácie. Stalo sa tak na štvrtkovom mestskom zasadnutí. Developer, ktorý stavia Slnečnice, dlhuje samospráve Petržalky vysokú sumu.

Žijeme v dobe pretvárky

Dnes však podľa nej žijeme v inej dobe. Podľa Zuzany Belicovej v čudnej, zvrátenej. „V dobe pretvárky. …Žijeme v dobe pomýlených hodnôt, kde “hrdinom” je ten, čo zbrojí. Čo dodáva náboje, delá, tanky, rakety, aby bolo ešte viac mŕtvych chlapcov, ešte viac krvi. …Žijeme v časoch farizejstva, keď sa politické elity pred pápežom prežehnávajú, pokľakujú, no za jeho chrbtom schvaľujú milióny Eur na zbrane, aby tie zabili ešte viac ľudí. Kto z nich volá po MIERI? Nikto!!!“ píše nahnevaná pani Zuzana.  

Následne sa púšťa do tých, ktorí sa radi ukazujú s pápežom. „Nehanbíte sa stále schovávať za kríž a za Pána Boha? Nehanbíte sa prilievať olej do ohňa smrti posielaním nábojov a zbraní? Toto vás učili v kostole? Lebo ja som také nič v kostole ani z kázní, ani z Evanjelia nikdy nepočula,“ píše razantne.

„Mňa nezaujímajú vaše drísty o demokracii, o proeurópskom, proatlantickom, probruselskom smerovaní, o ľudskom práve zabiť dieťa v lone matky, o podvodníkoch, o zlodejoch, o mafii, keď nemáte ani len odvahu postaviť sa na obranu Krista, jeho učenia. …Ste farizeji, ak všetko, čo viete, je len kydať jeden na druhého. A ukazovať prstom: ty si väčší zlodej ako ja a preto som lepší,“ dodáva Belicová

Nech Boh žehná vaše kroky!

„Budem voliť takú stranu, ktorá odmieta ďalšie prehlbovanie konfliktu posielaním zbraní. Stranu, ktorá odmieta ďalšie zabíjanie. Stranu, ktorá vie, aké dôležité je prímerie a pokoj vo svete, pokoj v krajine na život, na prácu. Stranu, ktorá sa vždy otvorene postavila a postaví na stranu MIERU a na obranu nevinných ľudí,“ napísala Belicová na záver a pridala aj požehnanie. „Nech Boh žehná vaše kroky k volebným urnám a požehná vaše ruky, milé priateľky, priatelia, Slovenky, Slováci!“


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Belicová: Mňa nezaujímajú vaše drísty o demokracii, o proeurópskom, proatlantickom, probruselskom smerovaní

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php