eReport.sk
Vraj všetkých šikanuje
Michal Šimečka. Foto: tasr

VIDEO Šimečka považuje víťaza volieb za „riziko“! Urobí všetko pre to, aby Fico nevládol!

Voľby vyhral Smer. Plne to rešpektujeme, no zároveň to vnímame ako zlú správu a veľké riziko pre Slovensko. Uviedol to šéf Progresívneho Slovenska Michal Šimečka na sociálnej sieti strany PS.

„Najbližšie dni a rokovania politických strán ukážu, ako reálne bude aj naplnenie tohto rizika,“ dodal Šimečka. Jeho progresívci skončili v predčasných parlamentných voľbách na treťom mieste.

Šimečka považuje Fica za riziko.

Zdroj: youtube/@smevideo

Šimečka: Horšie bude, ak Fico zostaví vládu

To, že voľby vyhral Smer, je podľa Šimečku zlá správa. „A ešte oveľa horšia správa by bola, ak by sa Robertovi Ficovi podarilo zostaviť vládu,“ dodal Šimečka v nedeľu predpoludním na brífingu.

Šéf progresívcov poďakoval ľuďom, ktorí prišli k voľbám. „Veľmi si vážim aj vysokú dôveru, ktorú od vás dostalo PS. Je to historicky najlepší výsledok liberálnej strany na Slovensku. Napriek neustálym útokom zo všetkých strán sme sa dnes stali druhým najsilnejším subjektom v parlamente. S týmto mandátom budeme nakladať maximálne zodpovedne a vážne,“ povedal Šimečka.

Mohlo by vás zaujímať:

Šimečka: Naším cieľom je, aby Fico nevládol

Šimečka si myslí, že koalícia, v ktorej by bolo PS, by mohla mať viac mandátov ako koalícia vedená Smerom-SD. Odráža sa od postojov strán, keď napríklad KDH vylúčilo Smer-SD. „Rozhodujúce bude, ako sa k tomu postaví strana Hlas-SD, ako sa rozhodne, je to civilizačná voľba. V tejto chvíli pred ňou stojí strana Hlas-SD,“ skonštatoval. PS bude bude zaujímať aj postoj hnutia OĽANO a priatelia. „Ako oni chcú dopomôcť, aby nevládol Robert Fico a Andrej Danko,“ doplnil.

V najbližších dňoch sa bude Šimečka neformálne stretávať s lídrami strán, ktorých PS dopredu nevylúčilo. Hnutie vylúčilo z povolebnej spolupráce Smer-SD a extrémistov. „Naším cieľom stále zostáva a urobíme všetko preto, aby Robert Fico nevládol,“ vyhlásil Šimečka.

Zdroj: fb/progresivneslovensko, youtube/@smevideo


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Šimečka považuje víťaza volieb za „riziko“! Urobí všetko pre to, aby Fico nevládol!

Odoberať
Upozorniť na
26 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre