eReport.sk
Putin Zelenskyj
Prezident Ruska Vladimir Putin a Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj Zdroj: tasr/koláž eReport

Ukrajina tvrdí, že zničila ruskú loď v Čiernom mori. Rusko to zatiaľ nepotvrdilo

Generálny štáb ukrajinskej armády v stredu oficiálne potvrdil útok na veľkú ruskú výsadkovú loď Cezar Kunikov v Čiernom mori, ku ktorému došlo v stredu ráno. Velenie ukrajinskej armády o tom informovalo vo vyhlásení, z ktorého citovala britská stanica BBC.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Maroš Šefčovič
  2. Vyjadrenie Maroša Žilinku

Rusi mlčia

Loď sa v čase útoku nachádzala v ukrajinských teritoriálnych vodách pri meste Alupka na Ruskom anektovanom Krymskom polostrove. Pri útoku bola zničená, píše sa vo vyhlásení.

Ruské ministerstvo obrany sa k správe ukrajinských médií zatiaľ tiež nevyjadrilo. V stredu ráno len informovalo, že v noci na stredu bolo nad Čiernym morom „zachytených“ šesť dronov.

Správy o výbuchoch

Kanál Krymskij Veter na platforme Telegram v stredu ráno zverejnil správy o niekoľkých výbuchoch v oblasti Čierneho mora. Následne informoval, že „podľa nepotvrdených správ bola napadnutá ruská loď“. Potom kanál písal o vrtuľníkoch krúžiacich nad morom.

BBC dodala, že v čase vojny nie je schopná overiť pravdivosť vyhlásení predstaviteľov bojujúcich strán.

Podľa britskej stanice BBC ako prvé o útoku na ruskú loď informovali zdroje ukrajinských médií Suspiľne a Ukrajinská pravda. Citované zdroje dodali, že loď sa potopila.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ukrajina tvrdí, že zničila ruskú loď v Čiernom mori. Rusko to zatiaľ nepotvrdilo

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie