eReport.sk
Peniaze a vojny patria k sebe
Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg. Foto: tasr/ap

Stoltenberg: Ukrajina naliehavo potrebuje posilniť protivzdušnú obranu


Generálny tajomník Severoatlantickej aliancie Jens Stoltenberg vo štvrtok povedal, že Ukrajina naliehavo potrebuje posilniť svoju protivzdušnú obranu. Vyjadril sa tak počas rokovaní ministrov zahraničných vecí skupiny G7 na talianskom ostrove Capri.

Šéf NATO apeluje

Krajiny NATO podľa jeho slov v poslednom čase síce prijali „povzbudzujúce“ záväzky čo sa týka vojenskej pomoci pre Ukrajinu, Stoltenberg však dodal, že Kyjevu toho „mali poskytnúť viac už skôr“.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Dym stúpa po výbuchoch v ruskej leteckej základni Novofedorivka na Rusmi anektovanom ukrajinskom polostrove Krym 9. augusta 2022.
  2. Tretia svetová vojna
  3. Putin údajne "poťahal za nitky

Šéf NATO sa s novinármi rozprával tesne pred pracovným zasadnutím o Ukrajine, na ktorom zúčastňoval aj ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba.

Stoltenberg volá po „povzbudzujúcich signáloch“

Stoltenberg tiež uviedol, že sa objavili „dôležité, povzbudzujúce signály“ novej vojenskej pomoci zo strany členských krajín NATO vrátane avizovaného sobotného termínu hlasovania Snemovne reprezentantov Kongresu USA o dlho odkladanom americkom balíku pomoci Ukrajine vo výške 60,8 miliardy dolárov. „Je životne dôležité, aby spojenci NATO udržali a zintenzívnili svoju podporu. Dnes sa zameriame na vzdušnú obranu. Existuje naliehavá a zásadná potreba posilnenia protivzdušnej obrany,“ povedal Stoltenberg.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Stoltenberg: Ukrajina naliehavo potrebuje posilniť protivzdušnú obranu

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: