eReport.sk
Tretia svetová vojna
Na kombosnímke zľava prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj a premiér Denys Šmyhaľ. Foto: tasr

Šmyhaľ pred americkým Kongresom: Ak Ukrajina s Ruskom prehrá, vypukne tretia svetová vojna!


Ukrajinský premiér Denys Šmyhaľ v stredu uviedol, že v prípade porážky Ukrajiny v konflikte s Ruskom nastane tretia svetová vojna. Americký Kongres vyzval, aby schválil meškajúci balík vojenskej pomoci pre jeho krajinu.

„Tretia svetová vojna?!“

„Tieto peniaze sme potrebovali včera, nie dnes, nie zajtra,“ povedal Šmyhaľ v stredu pre BBC vo Washingtone. Ak Ukrajina nebude chránená, padne a zničený bude aj svetový systém bezpečnosti. „Alebo tu bude množstvo konfliktov, množstvo takýchto vojen, a nakoniec to môže viesť k tretej svetovej vojne,“ povedal.

Hlasovanie o balíku pomoci

Snemovňa reprezentantov amerického Kongresu má v sobotu hlasovať o balíku, ktorý zahŕňa pomoc pre Ukrajinu aj Izrael. Ukrajinský premiér vyjadril presvedčenie, že Kongres pre jeho krajinu pomoc v hodnote 61 miliónov dolárov odobrí.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Prešľap, nevinná chybička, alebo zámer?
  2. Dym stúpa po výbuchoch v ruskej leteckej základni Novofedorivka na Rusmi anektovanom ukrajinskom polostrove Krym 9. augusta 2022.

Biden je pripravený okamžite „konať“

Americký prezident Joe Biden v stredu uviedol, že zákon v prípade schválenia okamžite podpíše s cieľom vyslať svetu odkaz, že USA stoja pri svojich priateľoch. Ukrajina sa bráni proti ruskej invázii a je závislá od dodávok zbraní z USA a Západu. Pomoc USA má však zdržanie pre obštrukcie v Snemovni reprezentantov, kde majú väčšinu republikáni.

Zdroj: tasr/afp

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šmyhaľ pred americkým Kongresom: Ak Ukrajina s Ruskom prehrá, vypukne tretia svetová vojna!

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: