eReport.sk

Kuleba s Blinkenom tlačia na Kongres: Je to naliehavé! Musí byť schválená ďalšia vojenská pomoc


Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken upozornil vo štvrtok na naliehavú potrebu schválenia ďalšej vojenskej pomoci pre Ukrajinu v americkom Kongrese. Spravil tak počas stretnutia so svojím ukrajinským náprotivkom Dmytrom Kulebom.

Kuleba s Blinkenom tlačia na Kongres

Blinken rokoval s Kulebom počas stretnutia šéfov diplomacií skupiny G7, ktoré sa koná na talianskom ostrove Capri. Ministri tam majú vo štvrtok rokovať aj o pomoci pre Ukrajinu. „V tejto chvíli je dôležité, aby všetci priatelia a podporovatelia Ukrajiny maximalizovali svoje snahy o to, poskytnúť… Ukrajine, čo potrebuje, aby pokračovala vo svojej efektívnej obrane proti agresii Ruska,“ uviedol Blinken.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Dym stúpa po výbuchoch v ruskej leteckej základni Novofedorivka na Rusmi anektovanom ukrajinskom polostrove Krym 9. augusta 2022.
  2. Tretia svetová vojna

Očakáva sa, že v sobotu bude Snemovňa reprezentantov amerického Kongresu hlasovať. O novej vojenskej pomoci, ktorá zahŕňa aj pomoc pre Ukrajinu v hodnote asi 60 miliárd. „Prakticky všetky žiadané rozpočtové požiadavky pôjdu do obrannej výroby v Spojených štátoch,“ uviedol Blinken s tým, že tieto financie tak umožnia jeho krajine budovať si vlastnú silnú vojenskú priemyselnú základňu a pomôžu tiež vytvoriť v Spojených štátoch pracovné miesta.

Na výhre Ukrajinu majú záujmy aj USA

Šéf americkej diplomacie zároveň upozornil na záujmy Spojených štátov súvisiacich s úspechom Ukrajiny. „Ak bude (ruskému prezidentovi Vladimirovi) Putinovi dovolené, aby beztrestne pokračoval, vieme, že na Ukrajine sa nezastaví,“ povedal Blinken. Kuleba počas stretnutia upozornil na potrebu schválenia novej pomoci, ktorá podľa jeho slov pomôže ochrániť Ukrajincov pred ruským raketovým vraždením. „Je to záležitosť života a smrti a v širšom význame ide o prežitie Ukrajiny v tomto boji proti oveľa silnejšiemu nepriateľovi,“ povedal Kuleba.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kuleba s Blinkenom tlačia na Kongres: Je to naliehavé! Musí byť schválená ďalšia vojenská pomoc

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: