tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Foto: instagram https://www.instagram.com/p/CH-1xUiHbls/

Úkaz uprostred ničoho: Ochranári našli pri rátaní divokých zvierat v púšti zvláštny objekt

Malo to byť bežné zisťovanie stavov divokej zvery preháňajúcej sa nehostinnou krajinou po púšti v americkom štáte Utah. Posádke vrtuľníka sa však naskytol pohľad ako z filmu Vesmírna odysea. Zmätení ochranári našli uprostred ničoho kovový monolit.

Najpodivnejší pohľad

Posádka vrtuľníka krúžila v odľahlej oblasti na juhovýchode štátu Utah, aby spočítala stavy oviec hruborohých, ktoré sa v týchto končinách vyskytujú. Namiesto prírastkov zveri však ochranárov zaujal prírastok neznámeho objektu týčiaceho sa z neúrodnej zeme tamojšej púšte. Už z výšky bolo jasné, že ide o neobvyklý objekt. Neskôr zistili, že ide o kovový monolit zvláštneho tvaru.

Foto: instagram

Ako uvádza britský portál televízie BBC, nie je vôbec jasné, kto tento úkaz, ktorý meria 3,6 metra, v púšti namontoval. „Bolo to asi to najpodivnejšie, na čo som tam vonku za všetky svoje roky lietania narazil,“ uviedol pilot vrtuľníka Bret Hutchings. Podľa pilota kovový monolit spozoroval z jeho stroja biológ, ktorý počas letu počítal divoké ovce.

Podľa pilota po spozorovaní monolitu ho biológ s úžasom nabádal, aby sa okamžite s vrtuľníkom otočil. Pilot najskôr netušil čo jeho pasažier vrtuľníka spozoroval na zemi. Po oboznámení sa, že na zemi leží netradičný objekt sa naň posádka išla pozrieť.

Kovový monolit nainštalovať uprostred skál „nejaký umelec novej vlny“ alebo fanúšik filmu 2001: Vesmírna odysea, z roku 1968, ktorý režíroval Stanley Kubrick, myslí si pilot. V tomto filme sa objavujú impozantné čierne monolity vytvorené neviditeľným mimozemským druhom.

Foto: instagram

Pátranie po autorovi

Objektom sa okrem zvedavcov zaoberajú tamojšie úrady. „Je nezákonné inštalovať stavby alebo umenie bez povolenia na federálne spravované verejné pozemky, bez ohľadu na to, z ktorej planéty ste,“ informovalo ministerstvo verejnej bezpečnosti štátu Utah.

K zodpovednosti inštalácie na púšti sa zatiaľ nikto neprihlásil a úrady využívajú pri skúmaní aj sociálne siete, kde sa ľudí pýtajú „čo to sakra je?“. Umelecká komunita predpokladá, že ide o inštaláciu, ktorú zanechal po sebe sochár. Iní tvrdia, že sa kovový monolit podobá na dielo zosnulého minimalistického umelca Johna McCrackena.

Napriek tomu, že úrady nezverejnili polohu, kde sa objekt nachádza, podľa portálu The Verge začali zvedavci po monolite pátrať. Určiť jeho súradnice sa podľa všetkého podarilo Timovi Slaneovi. Satelitné snímky z Google Earth podľa portálu odhaľujú ťažko viditeľný objekt, ktorý vrhá na zem ostrý, vysoký a úzky tieň. Objekt sa javí ako relatívne nový. Zaujímavou je skutočnosť, že fotografie Google Earth z roku 2013 a polovice roku 2015 po objekte neukazujú žiadne stopy, sú však zreteľne viditeľné od októbra 2016.

Zdroj: youtube


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Úkaz uprostred ničoho: Ochranári našli pri rátaní divokých zvierat v púšti zvláštny objekt

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku