eReport.sk
Žilinka v parlamente
Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka v NR SR. Zdroj: tasr

Advokát Ribár: Ukameňujte konečne Žilinku! Zadupte §363 do zeme a nezabudnite vrátiť právnické diplomy!

Ukameňujte konečne Maroša Žilinku! Píše okrem iného advokát Martin Ribár. Ten bol v roku 2019 zadržaný a v kolúznej väzbe strávil 565 dní. Podľa rozhodnutia Ústavného súdu SR nezákonne. Do väzby sa dostal na základe „zázračných spomienok,“ istých kajúcnikov.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Skutok sa nestal
  2. jelinkova kriticki sudcovia trestani
  3. šamko o kauze Súmrak
  4. odmietame dehonestáciu maroša žilinku

Ukameňujte konečne Maroša Žilinku!

„Generálny prokurátor/Generálna prokuratúra MUSÍ zrušiť právoplatné rozhodnutie prokurátora alebo policajta, ak takým rozhodnutím, alebo konaním, ktoré mu predchádzalo, bol porušený zákon – je to jej zákonná povinnosť,“ píše Ribár vo svojej „Verejnej výzve“ a dodáva:


„Postupom podľa §363 Trestného poriadku nemôže generálny prokurátor nahrádzať súdy a nenahrádza súdy!“

Martin Ribár, advokát

§363


„Postupom podľa §363 nikto nikoho neoslobodzuje – v každom kritizovanom rozhodnutí generálnej prokuratúry podľa §363 Trestného poriadku sa nachádza výrok o tom, že sa prikazuje OČTK teda polícii a prokuratúre o veci znova konať a rozhodnúť – avšak už zákonne.“

RES IUDICATA


„Zrušenie právoplatného rozhodnutia v prípravnom konaní postupom podľa §363 Trestného poriadku nie je RES IUDICATA – „prekážkou rozsúdenej veci“, a osobe, ktorej bolo týmto postupom zrušené obvinenie môže byť opätovne vznesené obvinenie a následne môže byť podaná aj obžaloba na súd a môže prísť k odsúdeniu tej osoby, ktorej bolo v minulosti zrušené obvinenie cez §363 Trestného poriadku,“ konštatuje známy advokát.

Zákonnosť trestných konaní musí byť na prvom mieste bez ohľadu na meno obvineného‼️

Prosba

„Prosím všetkých super odborníkov na trestné právo a všetkých právnych expertov najmä z politického spektra, ASPOŇ si prečítajte Trestný poriadok – zák. č. 301/2005 Z.z. – §363 až §367 a aspoň JEDNO to rozhodnutie GP o 363. Ak aj potom budete tvrdiť tie vyššie uvedené veci, tí, ktorí máte právnické vzdelanie – vráťte svoje diplomy!“ dodáva Ribár záverom.

Záverom

Uznesenie GP SR v kauze Súmrak, si môžete prečítať napríklad na portáli Právne listy. Fico a Kaliňák sa ako zločinecká skupina previnili tým, že „na vysoké štátne funkcie, z pozície politickej moci, dosadili vopred dohodnutým a naplánovaným spôsobom, im lojálne osoby.“ Matovič pred voľbami sľuboval okrem očisty spoločnosti, aj „odpolitizovanie“ verejnej správy.

Ako také odpolitizovanie vyzerá v praxi, sa verejnosť dozvedela hneď po voľbách. Matovič nedosádzal osoby len na vysoké posty, ale takmer kompletne sa vymenili šéfovia okresných úradov.

Zdroj: Za právny štát


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Advokát Ribár: Ukameňujte konečne Žilinku! Zadupte §363 do zeme a nezabudnite vrátiť právnické diplomy!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti