eReport.sk
Vitajte v právnom štáte
Dočasne poverený minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO).Zdroj: tasr

ÚIS má nového riaditeľa: Policajnú inšpekciu povedie exšéf vyšetrovacieho tímu Kuciak!

ÚIS má nového riaditeľa. Úrad inšpekčnej služby (ÚIS) bude viesť od stredy (15. 3.) Peter Juhás. Pôsobiť bude ako dočasne poverený riaditeľ, vymenoval ho dočasne poverený minister vnútra Roman Mikulec.

Exšéf vyšetrovacieho tímu Kuciak

Rezort pripomenul, že Juhás bol šéfom vyšetrovacieho tímu vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. V služobnom pomere príslušníka Policajného zboru je od júla 2008, keď bol prijatý a ustanovený do funkcie vyšetrovateľa na okresné riaditeľstvo v Leviciach, neskôr pôsobil ako starší vyšetrovateľ na krajskom riaditeľstve v Nitre. Od roku 2018 bol zaradený v rámci Národnej kriminálnej agentúry Prezídia Policajného zboru, najskôr ako starší vyšetrovateľ špecialista a od roku 2022 ako zástupca riaditeľa odboru západ.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Skorumpovaná a oligarchická Ukrajina?
  2. Belousovová o oslobodzujúcom rozsudku nad Kočnerom
  3. Nový český prezident Petr Pavel pricestuje v pondelok na nástupnú návštevu Slovenska.
  4. Kde sú Slováci a Slovenky?

Študoval na Akadémii Policajného zboru v Bratislave, v roku 2010 získal titul doktor práv. Dočasne poverený riaditeľ Úradu inšpekčnej služby spĺňa podľa hovorkyne všetky potrebné náležitosti vyplývajúce zo zákona o štátnej službe príslušníkov Policajného zboru.

ÚIS má nového riaditeľa

Predchodcom Juhása bol Juraj Svítok. „Dočasné poverenie bolo na návrh predchádzajúceho povereného policajta riadením ÚIS Roberta Mika. Šéf rezortu vnútra akceptoval tento jeho návrh na dočasné poverenie, ktoré bolo len dočasným administratívnym riešením a malo zabezpečiť plnohodnotnú funkčnosť ÚIS do doby definitívneho rozhodnutia o nástupcovi,“ vysvetlila hovorkyňa.

Inšpekcia bez riaditeľa

ÚIS nemá riadneho riaditeľa už od júna 2021, keď odvolali z funkcie Adriána Szabóa. Na základe dočasného poverenia úrad následne viedli napríklad Peter Scholtz a Robert Miko. Kandidáta na riaditeľa ÚIS navrhuje podľa zákona o štátnej službe minister vnútra. Najprv ho predkladá na verejné vypočutie Výboru Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť. Následne svoj návrh posúva vláde, ktorá riaditeľa vymenúva. Výberové konanie vyhlásené ešte pred prijatím novely ministerstvo zrušilo koncom roka 2021.  

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

ÚIS má nového riaditeľa: Policajnú inšpekciu povedie exšéf vyšetrovacieho tímu Kuciak!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti