eReport.sk
Vladimír Soták, výkonný riaditeľ Klub 500 a šéf Železiarní Podbrezová
Vladimír Soták, výkonný riaditeľ Klub 500 a šéf Železiarní Podbrezová. Zdroj: tasr

Soták aj o Budajovi: Veď tí ľudia nevedia, čo hovoria. Mali by byť trestne stíhaní!

Soták aj o Budajovi. Šéf Klubu 500 a Železiarní Podbrezová Vladimír Soták nie je spokojní s úrovňou komunikácie medzi politikmi a najväčšími predstaviteľmi slovenskej ekonomiky. Zamestnávatelia podľa neho musia namiesto spolupráce čeliť útokom politikov, ktorým naviac chýba vízia a patričné vzdelanie. O nič lepšie na tom podľa neho nie sú ani európski politici a úradníci, ktorí môžu doviesť EÚ k rozpadu.

Soták aj o Budajovi

„Tu nesmú byť také reči, že s podnikateľmi sa nebavím, s oligarchami sa nebavím, lebo ja som niekto. A kto si ty? Čo si urobil. A druhá otázka – kto bol tvoj otec, kto bol tvoj dedo. A kam ideš, čo to tu rozprávaš? Ty si štátny úradník, ty máš riadiť niečo. A čo robíš? Nerobíš nič,“ odkázal Soták na adresu slovenských politikov pre TA3.

Nečinnosť vlády

Pravdou je, že predstavitelia vládnych strán OĽANO, Sme rodina a Za ľudí mali voči najväčším zamestnávateľom na Slovensku skôr konfrontačné vyjadrenia. Soták sa taktiež sťažuje, že pomoc, ktorá bola dlhý čas podnikateľom sľubovaná, prišla neskoro a to jednoznačne aj v porovnaní s inými krajinami EÚ. Konkrétne sa jednalo až o december 2022.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Spojí sa Drucker s Dzurindom?
  2. Peter Pčolinský o predčasných voľbách
  3. Nám sa Matovič vyhrážať nebude
  4. Blaha si podal koaličných politikov
  5. Smerák Kéry o šampiónovi Djokovičovi

Okrem vlády si však podľa známeho manažéra môžu sypať popol na hlavu aj Slováci ako celok. Náš národ je podľa neho pracovitý, no chýba mu dlhodobá vízia. „Svojim spôsobom sme aj lajdáci. My nie sme cieľavedomí. Slovensko potrebuje stratégiu rozvoja, na ktorej sa budú podieľať všetci,“ konštatuje.

Vzdelanie politikov

Je známe, že politici svoje kroky a stanoviská vytvárajú skôr marketingovo a menej racionálne. Teda minimálne z ekonomického pohľadu. Množstvo dobrých nápadov, keď už prídu, stroskotá na neschopnosti politikov dohodnúť sa v parlamente. Soták žiada v politickej oblasti širší konsenzus, dlhodobú stratégiu, ale aj podmienku vzdelania, dobrého psychického stavu a absencie konfliktu záujmov. Špeciálne vzdelaniu našich volených zástupcov pritom venoval jasné stanovisko.

„Tí ľudia nevedia, čo rozprávajú a mali by byť za to trestne stíhaní,“ myslí si Soták. Od štátu do budúcna vyžaduje väčšie investície do vzdelania a do celkovej budúcnosti. „Akonáhle štát prestane investovať, tak tá konkurencieschopnosť ide dole. A on prestal,“ podotkol. Osobitná pozornosť by sa taktiež vraj mala venovať politickému systému, ktorý by mal umožniť volenie celoštátnych zástupcov na regionálnej úrovni: „Tento systém vyhovuje možno 300 ľuďom na Slovensku, ktorí si zo všetkých robia srandu.“

Nešťastná Únia

Soták sa pristavil aj pri jemne potácajúcom sa projekte EÚ. Ide podľa neho o krásnu myšlienku, ktorá je výhodná hlavne pre menšie krajiny ako Slovensko. Upozorňuje, že vďaka vstupu do EÚ Slováci dostali prístup na tak široký trh, o ktorom sa nám ani nesnívalo. EÚ má mať však zásadný problém a to priamo na líderskej úrovni.

„Som presvedčený o tom, že keď eurokomisári a europoslanci budú robiť tak, ako robia, tak EÚ je na najlepšej ceste, aby ekonomika EÚ sa začala zadrhávať a dôjde ku geopolitickému rozdeleniu EÚ,“ uzavrel Soták.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Soták aj o Budajovi: Veď tí ľudia nevedia, čo hovoria. Mali by byť trestne stíhaní!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti