eReport.sk
Luboš Xaver Veselý, Magda Vášáryová Zdroj: YT/koláž eReport

Ty spodina, aby ti mráz roztrhol riť, odkázal Xaver Veselý Vášáryovej po atentáte. Bude čeliť odvolávaniu


Známy český moderátor Xaver Veselý spojil atentát na premiéra Fica so šírením nenávisti príslušníkmi elity ako je Magda Vášáryová. Za jeho odkaz herečke ho chcú poslanci vládnej koalície odvolávať.

Moderátor a člen Rady Českej televízie Luboš Xaver Veselý vo svojom podcaste na YouTube reagoval na atentát na slovenského premiéra Roberta Fica. Pokus o vraždu vníma ako dôsledok šírenia nenávisti a ako príklad uviedol vyjadrenia herečky a bývalej diplomatky Magdy Vášáryovej. Tá tesne po predčasných parlamentných voľbách označila voličov Smeru-SD za spodinu. Za tvrdú reakciu na Vášáryovú bude Veselý čeliť odvolávaniu z Rady ČT.

Spodina a roztrhnutá riť

„Ja som Robertovi Ficovi fandil. Ten druhý pán Šimečka hovoril, že urobia všetko, aby Fica nenechali vládnuť. Tieto jeho slová sa takmer naplnili. Jedna taká podarená dáma, ktorá toto nenávistné podhubie výrazne hnojí a kyprí, aby to ľudí rozdelilo úplne, tak jej výroky si pozrieme. Volá sa Magda Vášáryová. Ja si myslím, že toto je taký ten pomyselný začiatok,“ hovorí v podcaste Xaver Veselý.

Vášáryová po predčasných voľbách pre český portál Novinky o.i. povedala: „Budeme sa musieť pozrieť, koľko percent voličov fašistov alebo neofašistov získal Smer svojou kampaňou. Už vieme, že od nich nemôžeme čakať nič pozitívne pre moderné Slovensko. Tak títo ľudia, uvidíme, nakoľko sa stotožnili s tým hľadaním voličov medzi tými nesystémovými voličmi a vyslovenou spodinou.“

„Milá Vášáryová. Ty spodina. Ja ti zo srdca prajem, aby ti mráz roztrhol riť. Ja som ti túto tárajúcu paničku nikdy veľmi nevážil. Raz som sa počas prestávky v rádiu rozprával s jedným veľmi významným pánom režisérom. A nejako na to prišla reč a on hovoril, že čiastočne to bola dobrá herečka, ale vždy sa v brandži vedelo, že je to skôr kurvička. To je citát. Je to presne ten človek, ktorý dokáže povedať, že v demokratických voľbách niekoho volila spodina. Toto sú autori tej nenávisti v spoločnosti,“ vyhlásil moderátor.

Bude čeliť odvolávaniu

Vládni poslanci chcú Veselého výrok riešiť na rokovaní snemovného výboru pre mediálne záležitosti. Niektorí si želajú aj jeho odvolanie z Rady Českej televízie. „Výrok je neslýchaný. Pretiekla miera trpezlivosti. Je to na odvolanie,“ povedal pre Aktuálně.cz člen výboru za hnutie STAN Jan Lacina.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Bulharský prezident Rumen Radev
  2. schôdza NR SR
  3. Magda Vášáryová

Výbor podľa neho bude záležitosť riešiť na začiatku júna. Členov Rady Českej televízie ale odvoláva celá snemovňa. Lacina zároveň pripomína zákon o Českej televízii, ktorý hovorí, že ten, kto znižuje dôstojnosť Rady Českej televízie, môže byť odvolaný. Aj predseda klubu Pirátov Jakub Michálek na sieti X napísal, že sa Veselý správa tak, že ho má snemovňa povinnosť odvolať. „Predpokladám, že to urobíme, keď schválime dôležité zákony,“ dodal.

Zdroj: YouTube, Aktualne.cz

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ty spodina, aby ti mráz roztrhol riť, odkázal Xaver Veselý Vášáryovej po atentáte. Bude čeliť odvolávaniu

Odoberať
Upozorniť na
124 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne