eReport.sk
Turecko má staronového prezidenta
Staronový turecký prezident Recep Tayyip Erdogan, foto:tasr/ap

Turecko má staronového prezidenta: Erdogan zložil prísahu. Zožal potlesk plného parlamentu!

Turecko má staronového prezidenta. Recep Tayyip Erdogan zložil v sobotu v Ankare prísahu na svoje ďalšie funkčné obdobie.

Turecko má staronového prezidenta

Erdogan v parlamente pri skladaní prísahy za potlesku zákonodarcov z jeho vládnuceho bloku povedal, že bude dodržiavať hodnoty sekulárnej republiky a presadzovať dodržiavanie ľudských práv. Opoziční poslanci sa počas skladania prezidentskej prísahy nepostavili.

Erdogan zložil prísahu

Prezident mal následne navštíviť mauzóleum zakladateľa sekulárnej tureckej republiky Mustafu Kemala Atatürka, zúčastniť sa na slávnostnom inauguračnom ceremoniáli v prezidentskom paláci a hostiť zahraničných návštevníkov na štátnej večeri. Neskôr by mal tiež oznámi zloženie svojho kabinetu.

Zožal potlesk plného parlamentu

Očakáva sa, že na inauguračnom ceremoniáli sa zúčastní viac ako 30 hláv štátov a premiérov vrátane delegácií z Juhoafrickej republiky, Venezuely, Pakistanu a Líbye, uviedla štátna tlačová agentúra Anadolu. Svojich zástupcov vyslali aj Rusko a Čína. Na inaugurácii znovuzvoleného tureckého prezidenta bude prítomný aj generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg, ktorý sa s Erdoganom v nedeľu osobne stretne aj na rokovaniach.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Stíhačka F-16 tureckých ozbrojených síl, archívna snímka.
  2. Orbán
  3. Stretnutie ministrov zahraničných vecí členských krajín NATO v Osle
  4. My nie sme vo vojne!

Erdogan dosiahol v nedeľu víťazstvo v druhom kole prezidentských volieb. Jeho dvadsaťročné vládnutie Turecku sa tak predlžuje až do roku 2028. Podľa pozorovateľov bude turecký prezident naďalej zohrávať rolu sprostredkovateľa medzi Ruskom a západnými partnermi.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Turecko má staronového prezidenta: Erdogan zložil prísahu. Zožal potlesk plného parlamentu!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php